×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. jūnijs, 2012
Drukāt

Āboltiņa aicina nešūpot valdību, jo tas apdraudot ekonomikas attīstību

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) nevajadzētu šūpot valdību, jo tas apdraudēs ekonomikā izvirzīto mērķu sasniegšanu, uzskata Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V).

Mums ir vajadzīga stabilitāte, lai varētu runāt par ekonomikas izrāvienu, šorīt LTV sacīja politiķe, aicinot kolēģus koalīcijā izdarīt izvēli, “vai tu gribi strādāt, vai arī tikai nākt klajā ar populistiskiem paziņojumiem”.

Pēc Āboltiņas domām, par demisiju paziņojušais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK) ir atradis formālu ieganstu savai rīcībai. Politiķe apgalvoja, ka premjers Valdis Dombrovskis (V) no Tieslietu ministrijas (TM) prasījis nevis politisku lēmumu, bet gan TM ierēdņu ekspertīzi par ebreju īpašumtiesību jautājumu.

Neviens nav teicis, ka ir jāizstrādā atdodamo īpašumu saraksts, un neviens nav teicis, ka rīt jau kaut ko atdosim, apgalvoja Āboltiņa, uzsverot, ka īpašumtiesības ir garantētas Satversmē un nevienam Latvijas iedzīvotājam īpašumi netiks atņemti par labu ebreju kopienai.

Āboltiņa izteicās, ka ebreju īpašumtiesību jautājums neesot vienīgais gadījums, kad no TM tiek saņemta nevis prasītā ekspertīze par kādu jautājumu, bet gan nacionālās apvienības politisks lēmums.

Politiķe gan joprojām uzskata, ka runāt par nestabilitāti un citām koalīcijām ir pāragri. Tāpat viņa neuzskata, ka nacionālā apvienība valdošajā koalīcijā būtu apdalīta kā mazākais brālis.

Kritiski par Bērziņa soli izteicās arī Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere (RP). Viņa telekompānijā LNT uzsvēra, ka ebreju īpašumtiesības no visiem TM jautājumiem nav pats galvenais, un daudz vairāk viņa vēlētos dzirdēt nacionālās apvienības redzējumu, kā izpildīt citus valdības deklarācijā tieslietu jomā izvirzītos mērķus.

Taujāta, vai un kādas varētu notikt izmaiņas valdošajā koalīcijā, Lībiņa-Egnere atrunājās, ka partija viņu neesot pilnvarojusi dot šādus vērtējumus, turklāt VL-TB/LNNK aiziešana no valdības nav notikusi.

Kā ziņots, tieslietu ministrs Bērziņš ir paziņojis par demisiju, jo viņam un premjeram esot pārāk atšķirīgi viedokļi par ebreju īpašumu kompensācijas jautājumu, tomēr tas nenozīmējot, ka no valdības aizejot arī visa apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+