×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. maijs, 2014
Drukāt

Āboltiņa: Latvija ir mājas visām šeit dzīvojošajām tautībām (19)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa saka uzrunu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai par godu sasauktajā svinīgajā Saeimas sēdē.

Latvija šodien ir spēcīgāka nekā jebkad agrāk savā vēsturē, un šobrīd mums ir aktīvi jārīkojas, lai izmantotu šo spēku savas valsts un Eiropas kopīgās nākotnes vārdā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, šodien uzrunājot klātesošos Saeimas svinīgajā sēdē, kas veltīta Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 24.gadadienai.

“Latvijai ir skaidri jāteic savs vārds, kad tiek pārkāptas starptautiskās tiesības; kad šķietamās rūpēs par tautiešiem tiek anektētas citu valstu teritorijas; kad militārā vara liekulīgi slēpjas aiz civiliedzīvotāju mugurām. Latvija zina, cik traģiskas sekas ir šādām lielvaru mahinācijām — tāpat kā Latvija zina arī to, ko nozīmē bezatbildīgi pašmāju politiķi,” atzina Āboltiņa, uzsverot – Latvijas pienākums šajā situācijā ir atgādināt mūsu partneriem par nepieciešamību enerģiski aizstāvēt tās vērtības, kuras ir liktas Eiropas Savienības pamatos.

Aktualizējot valsts drošības jautājumus, Saeimas priekšsēdētāja norādīja — Ukraina ir mums skaidri parādījusi, ka nākotnē ir jāveido atbildīgāks aizsardzības budžets; jāveltī uzmanība zemessardzes stiprināšanai. “Mēs nevaram cerēt, ka citi mūsu vietā samaksās par mūsu drošību. Vienlaikus valsts spēks mūsdienu politikā nozīmē ne tikai bruņojuma spējas, bet arī efektīvu stratēģisku sadarbību ar mūsu starptautiskajiem partneriem,” teica Āboltiņa.

“Diemžēl NATO un Eiropas Savienības ietvaros mēs joprojām bieži domājam “mēs” un “viņi” kategorijās. Taču īstenībā šajās organizācijās jau sen nav nekādu “mēs” un “viņi” — ir tikai “mēs”. Mūsu spēks slēpjas pārliecināšanā un prasmē sadarboties, nevis noslēgtībā un vainīgo meklēšanā. NATO un Eiropas Savienības spēks ir arī mūsu spēks — tas uzliek mums atbildību, taču vienlaikus padara Latviju spēcīgāku un drošāku,” savā runā uzsvēra Āboltiņa.

“Labākā aizsardzība pret citu valstu ambīcijām ir droša pārliecība, ka Latvija ir vajadzīga un dārga ikkatram mūsu zemes iedzīvotājam, ka mūsu cilvēku domas ir slēgtas citu valstu demagoģijai un propagandai. Pie šīs pārliecības mums visiem ir jāstrādā. Latvijā joprojām ir ļoti augsts sociālās nevienlīdzības līmenis, kura mazināšanu valdība uzskata par savu prioritāti. Tieši šeit sākas grūtākais uzdevums mums kā politiķiem — radīt cilvēkam daudzveidīgas iespējas un drošības sajūtu ir krietni sarežģītāk, nekā gluži vienkārši iedot naudu vai atlaidi kādam pakalpojumam,” atzina Saeimas priekšsēdētāja.

“Mums ir vajadzīga spēcīga vidusšķira, kura vienīgā var veidot augsni valstiskai apziņai un patriotismam. Mūsu patrioti ir un būs tie, kuriem Latvijā ir, ko zaudēt. Un jo vairāk tādu būs, jo drošāka un spēcīgāka būs mūsu valsts,” pauda S.Āboltiņa.

“Latvija ir mājas visām šeit dzīvojošajām tautībām, kuras respektē un atzīst mūsu valsts pamatprincipus, prot un ciena latviešu valodu, mūsu valsts ģeopolitisko piederību Eiropai un Rietumu kultūras telpai. Latvieši ir ne tikai bijuši gana stipri, lai izveidotu un aizstāvētu savu valsti, bet arī ir gana spēcīgi, lai uzņemtos rūpes un atbildību par visiem, kas vēsturiski dzīvo mūsu valstī un jūtas tai piederīgi,” svinīgās sēdes dalībniekiem teica Saeimas priekšsēdētāja.

Atskatoties uz paveikto, Saeimas priekšsēdētāja norādīja – līdzsvarojot budžetu un pieņemot virkni valstij vajadzīgu likumu, ir ielikts pamats ilgtermiņa attīstībai. “Ir samazinājusies arī emigrācija, un arvien vairāk mūsu jauno cilvēku saista savu nākotni ar Latviju. Mēs šodien atrodamies vēl straujākas izaugsmes priekšvakarā, taču tā nenotiks pati no sevis. Galvenais iemesls, kurš var mūsu attīstību kavēt, ir mūsu pašu pasivitāte un neticība saviem spēkiem,” uzrunājot valsts augstākās amatpersonas, kolēģus un ārvalstu diplomātisko korpusu, pauda Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja aicināja paraudzīties uz mūsu mākslinieku un zinātnieku sasniegumiem; uz Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu ar tās lielisko pasākumu programmu; uz mūsu sportistu šā gada spožajiem panākumiem; uz “Sinfonietta Rīga” un Latvijas Radio kora saņemto “Grammy” balvu; uz Andra Ambaiņa pētījumiem kvantu skaitļošanas teorijā – to autors ir atzīts par vienu no 300 izcilākajiem Eiropas zinātniekiem. “Tādas lietas netop vājās valstīs; tās visas kopā apliecina mūsu spēku. Mūsu izcilības ekonomikā, zinātnē, mākslā un sportā nebūt nav nejauši izņēmumi. Gluži pretēji — tās ir apliecinājums mūsu potenciālam domāt, strādāt un radīt pasaules līmenī,” secināja Āboltiņa.

Runas noslēgumā Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra: “Latvijas valsts nav nekas nejaušs; tā ir mērķtiecīgi veidots un pašaizliedzīgi stiprināts politisks projekts, kura mantinieki esam mēs visi. Tieši šo pārliecību vēlamies nostiprināt arī mūsu Satversmes ievadā, kas ir jāpieņem šīs Saeimas laikā. Arī šis valsts pamatprincipu formulējums ļaus mums apzināties savu spēku un līdz ar to arī atbildību Latvijas nākotnes priekšā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. В государстве латысшких бюрократов есть только одна привелигированная национальность – латышский бюрократ!

 2. ” Ļoti cienījamā” un ” Augsti godājamā” Āboltiņas kundze nenosauca to tautību, kam Latvija nav mājas, un tā ir- ” Homo sovetikus koloradoss lentenis” !!!

  • Tieši šai tautībai Latvijā ir īstās mājas,jo nekur citur viņa tā netiek lolota un sargāta pat no niecīgākās vēja pūsmiņas.Grib Gapoņenko un Lindermans referendumu-lūdzu,grib Ušakovs 9.maijā dzerstiņu karātavu laukumā-lūdzu,brīnums kā sadūšojās un neatļāva Gapoņenko un Krivcovai taisīt to Maidanu.Gan jau atkal piebļaus pilnu pasauli par apspiešanu un diskrimināciju.Latviešu ” kopienai” gan jāsaskaņo ar viņiem pat ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa.

 3. Cien. Āboltiņas kundze! Esmu nonākusi pie atziņas, ka Jūs daudzko no visu laiku ( it īpaši pēdējos 2 gados) rakstītajos LA portālos NEESAT ne LASĪJUSI, ne tie JŪS interesējuši… KO JŪS gribat pateikt ar: “LATVIJA IR MĀJAS VISĀM ŠEIT DZĪVOJOŠĀM TAUTĪBĀM”??? DIEMŽĒL NE JAU VISĀM!???? DAŽAS no viņām vienkārši šo valsti nepieņem, JO nevar to pārvaldīt un ieviest šeit savu valodu, kārtību un atjaunot bijušo pārrākumu pār pamatnāciju!!???????? Tas ir GALVENAIS CĒLONIS VISĀM PROBLĒMĀM!!!!!!!! ĻOTI sekmīgi ar x spēka palīdzību LATVIJA TIEK NOLĪDZINATA LĪDZ AR ZEMI pasaules kontekstā ( pēdējais Gapoņenko brauciens uz Norvēģiju komentārus neprasa…VAI viņš atbildējis par teikto? Laikrakstos par atbildību nav NE VĀRDA… Viss OKEI!). KĀPĒC JŪS NEINTERESĒ valstij lojālās tautības, kas tāpat kā latvieši gadsimtiem šeit dzīvo, mīl šo valsti un zemi, nekūda nevienu ne savstarpēji, ne arī pret LATVIJU?????????? kĀPĒC JŪS SAVĀS RUNĀS NEUZSAKĀT ŠĪS TAUTĪBAS??? KĀPĒC ŽURNĀLISTI viņus NEATROD un NELIEK PAR PIEMĒRU nesaskaņu cēlējiem un sava labuma meklētājiem uz pamatnācijas un šo lojālo tautību rēķina????????? VAI TAS IR TIK GRŪTI ??? Bet varbūt ir aizliegums tā rikoties??? VARBŪT KĀDAM SPĒKAM IR NEPIECIEŠAMA valsts iekšienē savstarpējā konfrontācija un spriedzes NEMITĪGA RADĪŠANA??! Postošākais SPĒKS ir VALSTS IEKŠĒJĀ N ESTABILITĀTE un NAIDĪGO LAUTIŅU GRAUJOŠĀ DARBĪBA PALIEKOT NESODĪTIEM!!??? Šiem ELEMENTIEM laikam LATVIJAS valsts ir NEJAUŠĪBA un viņu darbības ir MĒRĶTIECĪGAS… JA TĀ TURPINĀSIES, SATVERSMES IEVADS NEBŪS NEPIECIEŠAMS un par NĀKOTNI RUNAS NEBŪS…

 4. “Mums ir vajadzīga spēcīga vidusšķira, kura vienīgā var veidot augsni valstiskai apziņai un patriotismam”?Nelīmējas kopā ar pašreizējo varas politiku.Patiess patriotisms sakņojas tikai pamatnācijā.Bet šodien tā tiek padarīta par kalpiem “investoriem”no austrumiem.Vidusšķirai nav no kā veidoties, jo iezemiešiem tam nav starta kapitāla. LAD laukos nav atbalsta dienests startam,bet ES represiju orgāns,kuri censoņiem pasaka, ka viņi ieinteresēti, lai mazāk tos traucē. Izpildīt to prasības spēj tikai jau ar prihvatizētu kapitālu,bet ne sācēji.Rādītājs tam lauku iztukšošanās un joprojām no valsts aizbraucošie.

 5. …it sevišķi krieviem?

 6. “…..enerģiski aizstāvēt tās vērtības, kuras ir liktas Eiropas Savienības pamatos”. “…. kuras respektē un atzīst mūsu valsts pamatprincipus.”
  ————-
  Āboltiņas kundze,ja tu teiktama domā par vrtībām kuras Eiropas Savienības pamatos ielika Šūmanis ar saviem domubiedriem, tad es piekrītu. Es nepieņemu un neatbalstu izstrādāto ES konstitūciju, kas patiesībā ir visu to labo, kas bija ielikts toreiz ES pamatos. Šī konstitūcija cilvēciskajām vērtībām graujoša, jo zem cilvēktiesību maskas tiek pabāzts viss tas cilvēka būtībai graujošais.Tiek izskalotas ģimeniskās un cilvēka apziņas vērtības. Visam pāri iekāre un brīvs tā izpildījums.
  “…. kuras respektē un atzīst mūsu valsts pamatprincipus.” Āboltiņas kundze, neviena vārda par tiem, kas neatzīst un nerespektē jau gadiem ilgi. Eskalācija pieņemas, bet politikāni un DP klusē, neesot pierādījumu.

 7. ———–“Mums ir vajadzīga spēcīga vidusšķira, kura vienīgā var veidot augsni valstiskai apziņai un patriotismam. Mūsu patrioti ir un būs tie, kuriem Latvijā ir, ko zaudēt. Un jo vairāk tādu būs, jo drošāka un spēcīgāka būs mūsu valsts,”———–
  ———–
  Beidzot Āboltiņai ir pielecis, ka nav vairs neviena, kurš grib šo lauku lielsaimniecību, lielveikalu tīklu un kafejnīcu ķēžu paraugvalsti aizstāvēt, nav vairs neviena, kam būtu par ko cīnīties, jo visi ir pliki un nabagi, nevienam vairs nekas nepieder, visi ir parādos, bet latvieši vēl arī lēnām izmirst no izraisītām slimībām. Ko, bail palika Āboltiņa, ka neviens tevi neaizstāvēs? Vai varbūt tagad beidzot saproti, ko nozīmē jēdziens “valsts mugurkauls ir vidusšķira”? Paskaidrošu, vidusšķirai pieder cilvēki, kuru ienākumi balstās viņu privātīpašumā un ir pietiekami lai pilnvērtīgi uzturētu daudzbērnu gimeni. Ņem to vērā. Jums ir ar steigu jāpieņem likumi, kas izbeigtu valsts ekonomisko resursu monopolizēšanu. Ekonomiskie resursi, kas visos laikos bija vidusšķiras iztikas avots ir lauksaimniecība, mazumtirdzniecība, pakalpojumu sfēra, zvejniecība un pārtikas produktu ražošana. Šajās nozarēs lieluzņēmumi ir nāvējoši valstj, jo iznīcina vidusšķiru, valsts mugurkaulu. Ja to jūs valdošie sapratīsiet, tad Latvija tiks izglābta, ja nē, tad…. Jums laiks ir vēl kāds gads. Ja veiksiet reformas, valstī sāks atgriezties cilvēki, ja neveiksiet, turpināsies aizbraukšana. Cilvēki ir valsts pamats, Āboltiņa, cilvēki ar saviem neatkarīgiem iztikas avotiem. Vēlu pietiekami spējas saprast.

 8. as it was said before – feel like you’re at home, but don’t forget you’re guests. kā jau tas reiz ir teikts – jūtieties kā mājās, bet neaizmirstiet, ka esiet ciemos…

 9. Latvija nav [īstās] mājas sovaku tau†ībai! cik nu sovaki tautība, bet.

 10. Pietiekami ilgs laiks pēc atbrīvošanās no okupācijas, lai atbrīvotos arī no okupantiem. Kādas tās mājas, aizvien vēl kopmītne un komunalka, kur toni noteic nekaunīgākie.

 11. Kliedziens tuksnesī !

 12. Latvijā mājas visām tautām ,tikai ne pašiem tautiesiem un tiem kuriem LV ir ir dzimtene.

 13. Maldies, noziedzniece Āboltiņa, mājas šeit ir vienīgi latviešiem, bet ne tiem, kuri skraida ar Georga lentītēm. Par šiem noziedzīgiem vārdiem tu tiksi tiesāta. Nedomā, ka mēs tevi neaizvilksim uz apsūdzēto sola. Nepalīdzēs tev ne maoists borrozo un arī ne putins… .

 14. un tagad mūsu – reiz “slavas apmirdzētā” padomju tauta, kā jauna politiski integrēta nācija, draudzīgu tautu saimē, ies atkal tālāk uz jaunām darba uzvarām. Un pasaulē tad – vēl ilgi pēc mūsu eksistences beigām, tiks stāstīts veiksmes stāsts par kādu laimīgu latviešu tautu, kas reiz dzīvojusi Baltijas jūras krastā.

 15. vai latviešiem arī?Tā kā absolūti visiem esot tiesības uz viedokli un tā neierobežoti brīvu paušanu,tad mans viedoklis ir tāds ,ka Gapoņenko un Girsam ir daudzkārt lielākas tiesības Latvijā kā man-latvietei. Pat mani komentāri interneta portālos dažkārt tiek izdzēsti ,kamēr minētie “šeit dzīvojošo tautību “pārstāvji un viņu sabiedrotie var nesodīti gānīties par Latvijas valsti un tās pamattautu cik vien vēlas.Tā kā nekādu mājas sajūtu tas man nerada.Drīzāk tāda sajūta varētu būt sēžot uz jebkurā mirklī iespējami eksplodējošas pulvermucas.

  • Jums pilnīga taisnība. Latviju un latviešus var apņirgt kā grib,bet atbildību neprasa.Cilvēki paši ,dižojoties ar svītrainām vaboļu lentītēm,pasaka ,kur ir viņu mājas.

Draugiem Facebook Twitter Google+