×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. jūnijs, 2012
Drukāt

Āboltiņa: Saeima pavasara sesijā ir izdarījusi ļoti daudz

Foto - LETAFoto - LETA

Pavasara sesijā Saeimā ir izdarījusi ļoti daudz, videouzrunā par Saeimas darbu 2012.gada pavasara sesijā uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V).

Ābotliņa izcēla trīs svarīgus jautājumu blokus, kas tika risināti šajā sesijā. Saeima strādājusi pie jautājumiem, kas vērsti uz uzņēmējdarbības attīstību un to, lai cilvēkiem būtu darba vieta. Kā svarīgāko Saeimas priekšsēdētāja minēja pieņemto likumu par nodokļu samazināšanu. Visā Eiropā runā par stabilizāciju, bet Latvijā spējām spert soli un samazināt gan iedzīvotāju ienākuma nodokli, gan pievienotās vērtības nodokli, uzsvēra Āboltiņa.

Tāpat strādāts pie virknes likumprojektu, kas vērsti uz uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, tostarp arī to, lai cilvēkiem būtu aizsardzība, ja uzņēmumam tiek pieteikta maksātnespēja, skaidroja politiķe.

Pavasara sesijā Saeima ir strādājusi arī pie jautājumiem, lai cilvēki būt pārliecināti, ka dzīvo tiesiskā valstī. Veikti grozījumi Kriminālprocesa likumā un Civilprocesa likumā, lai tiesu process būtu ātrāks un efektīvāks. “Manuprāt, tā ir milzīga problēma, ka cilvēkiem uz taisnīgu tiesas spriedumu ir jāgaida gadiem ilgi,” norādīja Āboltiņa.

Tāpat Saeimā norisinājās nevalstisko organizāciju forums, kā arī Jaunieša Saeima, tātad tika risināti jautājumi par parlamenta atvērtību, akcentēja Āboltiņa.

Saeima šā gada pavasara sesiju slēdza 21.jūnijā un rudens sesiju sāks 4.septembrī. Saeimas sesiju starplaikā turpinās darbs parlamenta komisijās, notiek protokolārās tikšanās, nepieciešamības gadījumā var tikt sasauktas Saeimas ārkārtas sesijas.

Kā ziņots, Saeima šā gada pavasara sesijā sanāca uz desmit kārtējām sēdēm, kurās pieņēma 55 likumus, tostarp deviņus jaunus likumus un grozījumus 46 likumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+