×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
7. aprīlis, 2016
Drukāt

Āboltiņa “Vienotības” biedriem pārmet “žurku cīņas” (12)

Foto LETAFoto LETA

“Vienotības” pašreizējo līderi Solvitu Āboltiņu skumdinot, ka partijas jaunā priekšsēdētāja izvēles procesā esot sākušās “mazās žurku cīņas”.

Ceru, ka cilvēki, kas sēž Briselē, sapratīs, ka partijai jāļauj pašai izvēlēties vadītāju, šorīt LNT izteicās Āboltiņa, kuru pārsteidzot, ka cilvēki, kas uzskata, ka nodevība ir vērtība, sākuši runāt par vērtībām. Politiķe atzina, ka šos izteikumus ir veltījusi Eiropas Parlamenta (EP) deputātam Krišjānim Kariņam, kurš ir sācis vākt partijas biedru atbalstu bijušā eirokomisāra Andra Piebalga ievēlēšanai par “Vienotības” priekšsēdētāju.

Iepriekš Āboltiņa pārmetumus nodevībā bija veltījusi arī Saeimas deputātei Ilzei Viņķelei (V) un viņas “sešiniekam”.

Āboltiņa gan izteicās, ka Piebalgs ir labs kandidāts, kuru viņa labprāt redzētu kā savu sekotāju partijas vadībā, lai arī viņam esot mīnusi – viņš neesot labi pazīstams partijā un viņam varētu trūkt komandas, bet, lai cik spēcīgs būtu līderis, viņam būtu grūti strādāt, ja nebūs komandas.

Pašas lēmumu par kandidēšanu vai nekandidēšanu partijas priekšsēdētāja vēlēšanās Āboltiņa atklāšot svētdien, 10.aprīlī, lielā pasākumā partijas biedriem. Man par savu lēmumu šaubu nav, esmu par to bijusi pārliecināta ilgstoši, piebilda politiķe.

Āboltiņa sūrojās, ka viņa ir bieži un nepamatoti sista, kā pēdējo šādu gadījumu pieminot pārmetumus par viņas izteikumiem Krievijas televīzijas kanālam saistībā ar filmu “Ģenerālplāns”. Politiķes vērtējumā, neviens neesot iedziļinājies situācijā un tikai sitis. Kā pirmajai viņa pārmetumus veltīja “Ģenerālplāna” līdzautorei Ingai Spriņģei, pēc kuras “spārdīt guļošo” esot metušies arī pārējie.

Politiķe gan pati piekrita, ka ir pieļāvusi kļūdu, jo nav noskaidrojusi, kam īsti sniedz interviju.

Kā ziņots, Kariņš ir sācis vākt gan partijas politiķu Eiropā, gan vietējo un reģionālo līderu, gan par iekšējiem opozicionāriem dēvēto politiķu atbalstu Piebalga virzīšanai “Vienotības” priekšsēdētāja amatam.

Pēc Kariņa vārdiem, “Vienotības” biedriem ir liela ticība partijai un tās ideāliem un pārliecība, ka partija var restartēties, tādēļ vairāki tās pārstāvji valdes priekšsēdētāja amatam nolēmuši izvirzīt pašreizējo partijas valdes locekli Piebalgu.

Politiķis, kurš pēdējo dienu laikā apzvanījis savus kolēģus, teica, ka neesot bijis grūti atrast cilvēkus, kuri partijas valdes priekšsēdētāja amatam būtu gatavi izvirzīt tieši Piebalgu. Kā vienu no iemesliem Kariņš minēja bijušā eirokomisāra bagāto politisko pieredzi, īpaši starptautiskajā jomā. “Viņš kā enerģētikas komisārs daudz darīja, lai, piemēram, iekustinātu Baltijas energosistēmas attīstību. Viņam ir ļoti plašs atbalsts, un par viņa izvirzīšanu parakstījušies Saeimas un EP deputāti, Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos, nodaļu vadītāji, kā arī pilsētu mēri. Pieņemu, ka tas ir tikai sākums,” izteicās politiķis.

Kariņš slavēja Piebalga raksturu, norādot, ka tas ļaujot pulcēt tikai draugus un domubiedrus, nevis ienaidniekus. “Šī ir viena no īpašībām, ko uzsvēruši arī kolēģi, kas mums pašlaik ir tik ļoti nepieciešama, arī valstij,” teica politiķis, “mums nepieciešams līderis, kas vieno, nevis šķeļ.”

Piebalgu valdes priekšsēdētāja amatam izvirzīšot EK viceprezidents Valdis Dombrovskis, EP deputāti Kariņš, Sandra Kalniete, Inese Vaidere un Artis Pabriks, kurš ir arī Jūrmalas nodaļas vadītājs.

Tāpat Piebalgam būšot atbalsts no redzamiem partijas biedriem Latvijā, daļa no kuriem pārstāv tā dēvēto iekšējo opozīciju. Parakstu zem Piebalga nominācijas likšot bijusī premjere, Saeimas deputāte Laimdota Straujuma, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Rīgas domes deputāts, Rīgas nodaļas valdes priekšsēdētājs Olafs Pulks, Saeimas deputāti Ainars Latkovskis, Ojārs Ēriks Kalniņš, Aleksejs Loskutovs un Ints Dālderis, pēdējie divi no kuriem pārstāv tā dēvēto Viņķeles sešinieku.

Piebalgu partijas vadītāja amatam izvirzīšot arī Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, Liepājas nodaļas vadītājs Armīns Robežnieks, Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, Mārupes novada domes deputāts, Mārupes novada nodaļas vadītājs Normunds Orleāns, kā arī Inčukalna novada nodaļas vadītājs Uģis Resnis un Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs, Ikšķiles novada nodaļas vadītājs Indulis Trapiņš.

Kā ziņots, “Vienotības” valde vienojās sasaukt politiskā spēka ārkārtas kongresu jau 4.jūnijā, nevis oktobrī, kā tas bija plānots iepriekš.

“Vienotības” vairāku reģionālo nodaļu pārstāvji atturīgi komentē jautājumu par to, kuram partijas biedram turpmāk jāvada politiskais spēks. Tomēr kā iespējamie kandidāti tiek minēti Solvita Āboltiņa, Andris Piebalgs, Edvards Smiltēns, Raimonds Čudars un Jānis Rozenbergs.

Piebalgs iepriekš norādīja – ja viņš tiks izvirzīts kā “Vienotības” priekšsēdētāja amata kandidāts, tad neatteiksies no pretendēšanas uz šo posteni. Arī Smiltēnam esot grūti iedomāties, ka viņš varētu pateikt “nē”, ja reģionālo nodaļu pārstāvji virzīs viņu partijas priekšsēdētāja amatam.

Savukārt Āboltiņa iepriekš bija paudusi, ka lūkojas pēc jauna līdera, kas varētu stāties viņas vietā. Viņa iepriekš teikusi, ka Piebalgs varētu kļūt par šādu līderi. Vienlaikus Āboltiņa nav pateikusi skaidru “nē” pašas atkārtotai kandidēšanai uz šo amatu.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Kārtējais tantes Āboltiņas caurkritiens.Neviens ne sešinieks,ne septiņnieks Vienotībai nespēj nodarīt lielāku blamāžu un kaitējumu kā pašas tantes Ā.S. pilnīgi nekontrolejamo uzvedību .Man rodas jautājums KAPĒC !? par savu partijas biedru nogānīšanu par žurkām šī madama nav izskatīta ētikas komisijā???Vai tas pēc Putina šnites gānīties bez došanas pa nagiem?Gaspaža nolēmusi visviltīgāko gājienu sešinieka šķelšanai — izslēgt TIKAI Viņķeli,jo viņai ir pamatīgs mugurkauls.Pie tam to ierosinātāji/ trīs/ PAŠI ir valdē un kā ieinteresētās !!! personas lems par Viņķeli.Un tā esot 21.gs. “liberālā,tiesiskā”partija !!!!!!Ar KO Āboltiņa labāka par Ždanoku??? Melo,viltīgas ABAS !!

 2. Bronzas krūšutēls Vectilžā Atbildēt

  Drīz, pavisam drīz baltā zirgā Latvijas politikā iejās Kaimiņš. Iejās tāds viegli iešvilpis, ar kinokameru rokā un tikai tad Āboltiņa sapratīs, kādus podus, latviski sakot, viņa ir nogāzusi!

 3. sarkanā krāsa paliek Atbildēt

  Āboltiņa — žurku mātīte.

 4. Visas cīņas ir partiju starpā ar viņu sponsoriem par varu. Valsts? Tas ir tikai cīņas poligons, izmantojot tautu. Drīz te būs tukša vieta no cilvēkiem, jo visa nodokļu sistēma balstās uz pēdējā krekla novilkšanu.

 5. Žurku cīņas notiek pret Latviju. Rezultāti pa šiem 25 gadiem šokē!!!!!!!

 6. driiz vienotiibaa paliks tikai viena biedre 🙁

 7. Kā būtu citādi nosaucamas cīņas starp žurkām ???

 8. vienotības nav,vnk lai vēl drusciņ papriecājās,tādas partijas,kā vienotība,domāju nākamajā sasaukumā nebūs..neticu,ka kāds par viņiem balsos..

 9. Piebalgs būtu vislabākais, lai Vienotība pēc iespējas ātrāk noietu lejā pa bubuli.
  Nedomāju, ka viņa “virzītāji” to nesaprot, bet es nesaprotu, uz ko viņi liek cerības – ka vēlāk būs ko vainot partijas galīgā izputināšanā? Labāk šausmīgas beigas, nekā bezgalīgas šausmas?
  Ticamāka ir pēdējā versija, jo Vienotības un Dombrovska-Āboltiņas valdīšana atnesa Latvijai nepieredzētu emigrāciju miera laikā, lauku panīkumu, skolu slēgšanu – vienu pēc otras…

 10. patiess kauns par Āboltiņu

Draugiem Facebook Twitter Google+