×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. jūnijs, 2014
Drukāt

Adamovičs vēlas Preiļus par labklājības salu (5)

Foto - Zigmārs RumkaFoto - Zigmārs Rumka

“Latvijas Avīzes” žurnālisti Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis devās uz Preiļiem, kur tikās ar domes priekšsēdētāju, vienu no Latgales partijas vadītājiem ALDI ADAMOVIČU. Tobrīd preilietis vēl gaidīja Eiroparlamenta vēlēšanu iznākumu, jo arī pats kandidēja no Reģionu apvienības.

V. Krustiņš: – Kādus tad mums vajadzēja ievēlēt Eiroparlamenta deputātus?


A. Adamovičs: – Paceļojot pa Eiropas valstīm, man jau nu šķiet, ka iepriekšējie Briseles parlamentārieši, Latvijas valdība un Saeima bišķiņ par maz uzmanības velta mūsu laukiem un reģioniem. Ne velti sūrojamies, ka zeme aizaug, cilvēki aizbrauc, bet palikušie mazā skaitā apmeklē velēšanas. Kā pašvaldības vadītājs esmu bijis un ticies ar briseliešiem. Un pat turienes eirokrāti nereti pauduši neizpratni, kāpēc Latvijas valdība tik maz ieklausās pašvaldību viedoklī. Pirmkārt, kas skar teritoriālo vienlīdzību un attīstību. Latviju uzskata par vienu reģionu ES, bet ļoti neviendabīgu. Cepuri nost Rīgas priekšā, tā sasniegusi Eiropas vidējo līmeni un puslīdz attīstās. Tas Rīgā. Bet mums? Polijā ir citāda politika – konkrēti finansējumi, ES naudas atbalsti tiek novirzīti atpalikušajiem reģioniem, tiem, kam neveicas ar attīstī­bu. Lai tos pavilktu aug­šup, dod apmēram 40% naudas, kamēr Latvijā atlicina vien 25%. Jāatzīst arī pārspīlējumi. Reizēm pārāk ātri gribam lepni dzīvot un uzreiz bagāti tikt. Dažiem skaisti izdodas, bet 90% – kā māk, tā maun. Tāpēc esmu iesaistījies politikā: man gribētos, lai nākotnē visa Latvija attīstās, nevis atsevišķas labklājības saliņas.

– Jūs taču neatteiksieties kandidēt arī uz Saeimu, kur viss notiek tuvāk, reālāk, saprotamāk nekā Briselē? Latgaliešu partijai ir tādi nolūki?


– Tādi mērķi ir. Vie­natnē nez vai pacelsim 5% barjeru iekļūšanai Saeimā, tāpēc jāizšķiras, vai startēt kopā ar Reģionu apvienības partneriem vai slēgt līgumu par mūsu pārstāvību kādā no lielajām partijām. Mans personīgais viedoklis, ka vairāk sapasētu ar ZZS vai “Vienotību”. Abām partijām var pārmest, ko tās slikti darījušas, bet darīts ir, kaut gan “Vienotības” attieksme pret reģioniem nav bijusi īpaši labvēlīga. ZZS varbūt ir atsaucīgāki, itin kā no zemniekiem cēlušies, bet vai viņi tās idejas nes tālāk?

– “Lielie” taču jūs arī labprāt piesaistītu, spēkus papildinot?


– Jā, “Vienotības” pozīcijas Latgalē šobrīd ne tuvu nav stipras. Nu – ja viņi uztic mūsu partijai Latgalē saimniekot, tad vēlēšanu rezultāts iespējams labāks. Mums, protams, ļoti no svara vienas valsts valodas pastāvēšana, valsts nedalāmība, taču nacionālos jautājumos īpaši necenšamies cilāt “karstās” lietas. Gan partijā, gan Latgales novadā strādā un dzīvo dažādu tautību ļaudis, kāds nu te ir tas nacionālais sastāvs.

– Uz cik lielu “spēku” Latgales partija cerētu, ja latgalieši Saeimas vēlēšanās jums atdotu balsis?


– Minimāli 3 – 4 vietas. Varbūt pieticīgi, bet reāli, jo no Latgales 16 deputātu mandātus iepriekš uz pusēm sadalīja piekrišana “Saskaņas centram” un latviskajām partijām. Ir latgalieši, kas tur nacionālo kanti, ir Zemnieksavienības atbalstītāji, kas balsos, kā līdz šim balsojuši. Interesantākas pārvērtības var gadīties krievvalodīgo pilsoņu pusē, jo “SC” ir parādījušies konkurenti – Latgalē Mirskis, arī Rubika sociālisti, Ždanokas partija. Redzēs, kā būs, man liekas, ka monolītais elektorāts drusku ir pašķēlies.

VISU INTERVIJU LASIET ŠEIT

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Latgales partijā ~90% biedru ir krievi un latviski nerunājoši krievvalodīgie. Tikai priekšgalā daži naivi latvieši. Tā kā Latgales partija piekopj diezgan prokrievisku politiku, tad Saeimas vēlēšanās tai būtu jākandidē no Saskaņas centra.

    • Latgales partija ir vislabākais integrācijas spēks, tieši Latgalē. Latgales cittautiešu integrācija ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem.

  2. Atradies Latgales labdaris! Ko tad viņš skrien prom uz ES,ja neizdosies tad uz Saeimu? Nu re ES aizgāja gar degunu,jo balotēties tikai gribas pēc neiznāk.Jo vēlētājiem ir galva uz pleciem,kuri redz ne tikai ko dara kandidāts, bet draugu darbi redzami.Kā tur tavs vietnieks J.Anspoks slimnīcas izzagšanā piedalījās?Pazuda vairāk par 300000 ls un vai ar tevi nepadalījās? Nujā iesēdināja grāmatvedi,bet priekšnieki tika sveikā? Un tagad gribas izvērsties plašumā,Preiļi par mazu!

  3. Latgalē attīstās gan infrastruktūra, gan lauku ļaudis kā vienmēr ir bijuši rosīgi. Jāpalīdz viņu darbība koordinēt, palīdzēt ar padomiem un resursiem un to var izdarīt tikai vietējie līderi, kāds ir arī Adamovičs. Latgales partija ir nopietns spēks, tikai jāatrod īstais sadarbības partneris, ne tā kā Eiroparlamenta vēlēšanās ekspermentējot ar “jauniņajiem”.

Draugiem Facebook Twitter Google+