Dabā
Medības

Ādažu poligonā notiks mednieku snaiperu sacensības0


ilustratīvs foto
ilustratīvs foto
Foto; žurnāls “Medības”

Nedēļas nogalē Ādažu poligonā notiks Nacionālo bruņoto spēku un Latvijas Mednieku savienības organizētās tālšaušanas sacensības medniekiem “Vienoti Valstij!”, kurās piedalīsies 68 mednieki, tai skaitā karavīri un zemessargi.

Sacensību mērķis ir iesaistīt un apmācīt pēc iespējas vairāk mednieku, kas reti vai nekad nav piedalījušies publiskajās tālšaušanas un augstas precizitātes tālšaušanas sacensībās, kā arī noskaidrot labākos individuālos šāvējus šajās disciplīnās.

Šīs būs otrās Nacionālo bruņoto spēku un Latvijas Mednieku savienības rīkotās tālšaušanas sacensības medniekiem “Vienoti Valstij!”. Pirmās šāda veica sacensības Ādažu poligonā norisinājās šī gada 13. un 14. aprīlī.

Jau ziņots, ka 2017. gada 20. decembrī Aizsardzības ministrijā svinīgi tika parakstīta vienošanās par sadarbību, lai veicinātu Latvijas mednieku iesaistīšanos valsts aizsardzības spēju pilnveidošanā, sniedzot atbalstu Aizsardzības ministrijai un tās padotības iestādēm.

Vienošanās paredz, ka Aizsardzības ministrija un Latvijas Mednieku savienība, kopīgi sadarbojoties, veicina brīvprātīgu mednieku iesaistīšanos valsts aizsardzības stiprināšanā, organizējot reģionālus seminārus medniekiem par iespējām piedalīties valsts aizsardzībā, kā arī aktualitātēm valsts aizsardzības koncepta attīstībā.

Latvijas Mednieku savienība dibināta 2011. gadā, un tajā pārstāvēti vairāk nekā 9000 mednieku. Savienības mērķis ir vienot medniekus kopīgai, organizētai rīcībai un pārstāvniecībai vietējā, valsts un starptautiskā mērogā, cieši sadarbojoties gan ar valsts, gan ar nevalstiskajām institūcijām un organizācijām. Latvijā ir aptuveni 22 tūkstoši aktīvo mednieku. Daļa no tiem ir dienējuši vai joprojām dienē Nacionālajos bruņotajos spēkos vai Zemessardzē.

Iepriekšējo sacensību video.

LA.lv