×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. maijs, 2015
Drukāt

Adrians Dāvis pamet “Latvijas Gāzi” (2)

Foto: LETAFoto: LETA

AS "Latvijas Gāze" valdes priekšēdētājs Adrians Dāvis.

Ilggadējais AS “Latvijas Gāze” vadītājs Adrians Dāvis šovasar pametīs uzņēmumu, apstiprināja “Latvijas Gāzes” akcionāra SIA “Itera Latvija” valdes priekšsēdētājs Juris Savickis.

Par savu lēmumu Dāvis paziņojis šodien notikušajā “Latvijas Gāzes” padomes sēdē. Uzņēmuma padomei nav zināmi Dāvja lēmuma iemesli, taču “Latvijas Gāzes” padome, pēc Savicka teiktā, esot izteikusi nožēlu par Dāvja lēmumu.

“Dāvis gāzes jomā ir nostrādājis 50 gadus, bet kā “Latvijas Gāzes” vadītājs – 27 gadus. Līdz ar to tāda līmeņa vadītāju Latvijā un ārpus Latvijas būs grūti atrast. Viņa aizstājējs tiks meklēts starptautiski, bet Latvijas ekspertam tiks dota priekšroka,” teica Savickis.

“Latvijas Gāzes” preses sekretārs Vinsents Makaris informēja, ka Dāvis nolēmis pamest amatu, lai dotu vietu jauniem cilvēkiem. Darba attiecību līgums ar “Latvijas Gāzi” Dāvim beidzas šā gada augustā.

Makaris stāstīja, ka šodien “Latvijas Gāzes” padomes sēdē tika skatīts jautājums par valdes izmaiņām, jo četriem valdes locekļiem, ieskaitot valdes priekšsēdētāju Dāvi, 2015.gada 16.augustā beidzas pilnvaru termiņš.

Trīs no esošajiem valdes locekļiem darbu uzņēmumā neturpinās. Valdes priekšsēdētāja vietnieks Aleksandrs Mihejevs jau iepriekš informēja, ka nekandidēs uz valdes locekļa amatu pēc pilnvaru beigām. Savukārt valdes priekšsēdētājs Dāvis un valdes locekle Anda Ulpe, lai arī aicināti atkārtoti kandidēt, tomēr ir nolēmuši darbu uzņēmumā neturpināt.

“Valdes pārstāvji ir nolēmuši neturpināt darbu uzņēmumā, lai dotu vietu jauniem cilvēkiem, kuriem priekšā ir lieli izaicinājumi turpināt infrastruktūras modernizāciju un attīstīt dabasgāzes tirgu,” sacīja Makaris.

Valdes priekšsēdētāja vietnieka Mario Nulmeiera pilnvaru termiņš beidzas 2016.gada 31.decembrī, un viņš darbu turpinās.

Pašreizējais valdes loceklis Gints Freibergs tika aicināts darbu turpināt, un padome ievēlēja viņu valdē no 2015.gada 16.augusta. Tāpat “Latvijas Gāzes” padome apstiprināja jaunu valdes locekli Aleksandru Frolovu, kurš arī uzsāks darbu augustā.

Jautājums par brīvajām valdes locekļu pozīcijām un amatu sadalījumu valdē tiks skatīts nākamajā padomes sēdē.

Kā liecina informācija “Latvijas Gāzes” mājaslapā, Adrians Dāvis dzimis 1941.gada 31.jūlijā Rīgā. 1964.gadā Dāvis pabeidzis Rīgas Politehnisko institūtu, iegūstot inženiera-celtnieka izglītību, savukārt 1997.gadā viņš ieguvis inženierzinātņu doktora zinātnisko grādu.

Dāvis “Latvijas Gāzē” strādā kopš 1988.gada, ieņemot gan priekšnieka vietas izpildītāja amatu, gan ģenerāldirektora, gan prezidenta, gan valdes priekšnieka amatu.

Jau ziņots, ka pērn “Latvijas Gāze” nopelnīja 30,07 miljonus eiro, kas ir par 1,9% vairāk nekā 2013.gadā, liecina uzņēmuma nerevidētais 2014.gada 12 mēnešu finanšu pārskats, kas iesniegts biržā “NASDAQ OMX Riga”.

“Latvijas Gāze” pērn 12 mēnešos patērētājiem pārdeva 1,29 miljardus kubikmetru dabasgāzes. Salīdzinājumā ar attiecīgo 2013.gada periodu dabasgāzes realizācija ir samazinājusies par 10,9%.

Lielākais “Latvijas Gāzes” akcionārs ir Vācijas “E.ON Ruhrgas International GmbH”, kam pieder 47,2% akciju, 34% pieder Krievijas kompānijai “Gazprom”, bet 16% – SIA “Itera Latvija”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. 30M eirorubļi vinkārši aizpludināti no Latvijas ekonomikas.

  2. pensijā vai politikā? žurnālisti pavisam slinki, itkā raksta par dāvi, vet uzraksta copi/psate par uzņēmuma finansu rāditājiem no cita raksta un viss

Draugiem Facebook Twitter Google+