×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. jūlijs, 2015
Drukāt

Āgenskalna iedzīvotāju protesti varētu novērst tuneļa būvniecību (4)

Foto- Karīna MiezājaFoto- Karīna Miezāja

Pikets 28.jūlijā

Aptuveni 30 – 40 cilvēki otrdien pie Ministru kabineta pirms Lidijas Lasmanes-Doroņinas gadskārtas gājiena un tā laikā piketā centās pievērst sabiedrības uzmanību iecerei būvēt zem Āgenskalna dzīvojamām mājām tuneli “Rail Baltica” sliežu ceļam. Projektētāji skaidro, ka patlaban notiek izpētes darbi, ietekmes uz vidi novērtējuma gatavošana un būvniecības iespēja ir mazāka nekā 50%. Ar piketētājiem diskutēja arī satiksmes ministrs Anrijs Matīss, kas priecājās par cilvēku aktivitāti, solīja viņu ieteikumu ņemt vērā un atzina, ka tuneļa būvniecība ir visdārgākā. “RB Latvija” ekspertu lēmums par tuneļa būvniecību būs zināms rudenī.

Piketu rīkoja biedrība “Āgenskalns – mūsu mājas”, ko šā gada 8. aprīlī izveidoja divi cilvēki, tostarp arī biedrības vadītājs Ēriks Pūle, kas otrdien vadīja piketu un bija galvenais runas vīrs sarunās ar žurnālistiem. Viņš pastāstīja – patlaban biedrībā esot 62 dalībnieki, tomēr viņi pārstāvot 4900 cilvēkus, kas parakstījušies pret tuneļa būvi zem dzīvojamām mājām Āgenskalnā. Mazo piketa dalībnieka skaitu – ne vairāk kā 40 – Ē. Pūle skaidroja ar darba dienu un cilvēku aizņemtību. Tomēr, ja būšot vajadzīgs, biedrība āgenskalniešus mobilizēšot un visi 4900 cilvēki nākšot uz protesta mītiņu Doma laukumā. Interesanti, ka daļa no piketa dalībniekiem, tostarp jaunieši baltos krekliņos ar biedrības nosaukuma uzrakstu, nemaz nebija Āgenskalna iedzīvotāji. Jaunie puiši skaidroja, ka šajā pasākumā piedaloties tāpēc, ka esot “sociāli aktīvi”. Daļai atnākušo cilvēku bija grūtības ar valsts valodas saprašanu, tomēr kopīgais kliedziens “nē”, protestējot pret tuneļa būvniecību, padevās itin iespaidīgs.

Lasiet vairāk “Latvijas Avīzes” trešdienas numurā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nebūt neesmu par tuneļa būvi, tomēr patīkami pārsteidz dižprojekta ELASTĪGUMS. Vakar tunelis bija vajadzīgs; šodien pārdesmit ļaužu pabļaustījās un tas vairs nav vajadzīgs. Bail pat iedomāties, pa kādiem purviem to raili laidīs, ja protestēt sadomās pārdesmit tūkstoši …

  2. usakov cenšas savākt visu latvijiešu bidlu balsis, jājamie zirdziņi šoreiz divi-pedofīli un tunelis!

Draugiem Facebook Twitter Google+