×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. marts, 2013
Drukāt

Agresīvos skolēnus no pārējiem rosina izolēt atsevišķās telpās

Foto - LETAFoto - LETA

Agresīviem bērniem, kuri ir vardarbīgi, mācību procesu varētu nodrošināt izglītības iestādēs, šādam nolūkam atvēlot atsevišķu telpu, aģentūrai BNS pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta direktora vietniece pedagogu un pieaugušo izglītības jomā Baiba Bašķere.

To paredz IZM Ministru kabineta noteikumu projekts, kas pašlaik tiek saskaņots ar citām iesaistītajām institūcijām.

“Gadījumā, ja tiek konstatēts, ka klasē ir agresīvs bērns, izglītības iestādes vadība pēc informācijas saņemšanas no pedagoga nodrošina izglītojamajam mācības citā telpā, tādā veidā viņu izolējot no klases,” paskaidroja Bašķere.

Vērtējot situāciju, skolēns atsevišķā telpā pavadīs dažas mācību stundas vai arī visu dienu, klāt esot arī sociālajam pedagogam vai izglītības psihologam.

Savukārt nākamais solis būtu izglītības iestādes vadītāja rakstveida informācijas sniegšana vecākiem par bērna uzvedību un par to, ka nepieciešams tālāk ar viņiem sadarboties.

Plānots noteikt – ja izglītības iestādei nav psihologa vai sociālā pedagoga, tad vadītājam ir tiesības šos speciālistus pieaicināt, lai nodrošinātu korektu izglītojamā uzvedību.

Ja skola ar agresīvu bērnu pašas spēkiem nebūs spējīga tikt galā, paredzēts starpinstitucionālā sanāksmē lemt par tālāku rīcību. “Svarīgi ir skatīties uz to, kāda ir situācija ģimenē, jo nav jēgas viņu atstāt ģimenē, kur varbūt valda bezcerība un bezjēdzība, no kurienes šī agresija varētu arī nākt,” paskaidroja Bašķere.

Iepriekš Izglītības un zinātnes ministrija rosināja agresīvajiem bērniem uz laiku noteikt mājmācību.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija iepriekš prognozēja, ka gadā varētu būt pieci līdz septiņi šādi gadījumi, ka skolēns uz laiku jāizņem no skolas, lai tiktu skaidrībā par iemesliem, kāpēc viņš agresīvi izturas pret vienaudžiem, kā arī pasargātu citus bērnus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+