×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. maijs, 2012
Drukāt

Aicina atlaist nodibinājuma “Rīga 2014” vadītāju Čivli

civle_diana

Rīgas domes “Vienotības” frakcija aicina pilsētas mēru Nilu Ušakovu atstādināt no amata nodibinājuma “Rīga 2014”  vadītāju Diānu Čivli, aģentūru BNS informēja frakcijā.

Deputāti šādi rīkojas, atsaucoties uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju par to, ka “Rīga 2014” izdotajā brošūrā Rīgas daudzveidība tiek raksturota kā 9. maija manifestācija pie Uzvaras pieminekļa.

“Rīga ir Latvijas galvaspilsēta, un Rīgas pilsēta nevar propagandēt Latvijas valstij svešus svētkus. Rīgas pašvaldība dibinājusi gan nodibinājumu “Rīga 2014” , gan nodibinājumu “Rīgas Tūrisma attīstības birojs”. Līdz šim nekādas atskaites par paveikto un plānoto stratēģiju mērķu sasniegšanā deputātiem nav sniegtas, lai gan to vairākkārt domes tribīnē solījusi domes vadība,” norādīja “Vienotības deputāti”.

“Nav pārliecības, kādas intereses īsteno un aizstāv Rīgas pašvaldības nodibinājumi, jo vienīgais kontrolētājs ir pats Ušakovs,” piebilda domnieki.

Jau vēstīts, ka nodibinājums “Rīga 2014” norāda, ka pretēji medijos izskanējušajai informācijai Uzvaras dienas svinības oficiālajā Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu programmā nav iekļautas, bet 9.maijs pieminēts vien mākslinieciskās koncepcijas sakarā.

Nodibinājuma “Rīga 2014” komunikācijas un mārketinga vadītāja Anna Mukha aģentūrai BNS sacīja, ka “Rīgas kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas plānošanā nekad nav bijusi, nav un nebūs iekļauta 9.maija manifestācija pie Uzvaras pieminekļa”.

TV3 raidījumā “Nekā personīga” apspriestais teksts bijis no brošūras, kas īsumā stāsta par māksliniecisko koncepciju, nevis tūrisma ceļveža ar pasākumu programmu.

TV3 raidījums “Nekā personīga” svētdien informēja, ka bukletā “Rīga 2014”, kura mērķis ir reklamēt Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014.gadā, starp vairākiem ievērības cienīgiem kultūras notikumiem minēta arī 9.maija manifestācija pie Uzvaras pieminekļa.

Reklāmas bukletā norādīts, ka “Rīgas mentālo kartogrāfiju veido” Vecrīgas arhitektūra, Andrejsalas dinamika, Spīķeri, 9.maija manifestācija un dziedoši cilvēki, kas atgriežas no dziesmu svētkiem. Bukleta izdevējs ir nodibinājums “Rīga 2014”. Tas izveidots, lai sagatavotu pēc iespējas kvalitatīvāku Rīgas kā kultūras galvaspilsētas programmu. Ceļvedī aicināts viesiem atrast Rīgu, kas ir aizmirsta “jaunu, vēsturisku, sociālu un politisku motīvu dēļ”.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.4
Alūksne +16.7
Daugavpils +13.3
Saldus +14.6
Liepāja +13.5
Jelgava +15.6
Ventspils +14.2
Limbaži +17
Madona +15.0
Rēzekne +17.4
Draugiem Facebook Twitter Google+