Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
11. maijs, 2012
Drukāt

Aicina bez maksas pārbaudīt sava datora veselību

cert_dakteris

„Ja katrs Latvijas iedzīvotājs šobrīd pārbaudītu un izārstētu sava datora e-slimības, Latvija jau šonedēļ varētu kļūt par e-veselīgāko valsti Eiropā!” apgalvo Datorologs. Aicinām ikvienu iedzīvotāju, kurš nemāk atklāt un likvidēt datorvīrusus vai kura dators strādā savādi – atnest savu datoru uz bezmaksas konsultāciju – sestdien, 12.maijā, no plkst. 12:00 līdz 16:00 Vērmanes dārzā.

Akcija notiek ES Dārza svētku ietvaros, kur Datorologs rosīsies „Digitālās Eiropas” teltī kopā ar kolēģiem no www.latvija.lv, akcijas „Pieslēdzies Latvija” kā arī „e-paraksta”.

Datorologs ir CERT.LV – Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas darbinieks, kurš var diagnosticēt un, ja iespējams, novērst e-slimības un ļaunprātības jūsu datorā, un pastāstīt, kā varat pasargāt savu datoru nākotnē. Visi Datorologa padomi ir bez maksas. Datorologs nereklamē neviena konkrēta ražotāja izstrādātās antivīrusu programmas. Datorologs nepārbauda jūsu datora programmu legālo izcelsmi un neuzņemas atbildību, ja esat uzstādījis nelegālu saturu savā datorā.

Lai arī konkrētu datoru un datorizētu iekārtu skaitu Latvijā ir grūti noteikt, tiek lēsts, ka kopā valstī reģistrētas apmēram 1 600 000 IP adreses (zem kurām tīklā var darboties daudz vairāk datoru). Pēc CERT.LV datiem šobrīd ap 12 000 IP adrešu ir inficētas un būtu jāārstē.

Pirms Datorologa apmeklējuma iesakām pārbaudīt jūsu datora veselību, apmeklējot portālu www.esidross.lv. Gadījumā, ja jūsu datora IP adrese ir inficēto adrešu sarakstā, parādīsies sarkans brīdinājums. Taču pilnu diagnozi un ārstēšanu iespējams veikt klātienē pie Datorologa.

Eurostat pagājušajā gadā veiktā pētījumā secinājis, ka katrs trešais datorlietotājs ES pēdējā gada laikā saskāries ar datorvīrusu. Visbiežāk ar to galā tikusi datorā jau uzstādītā antivīrusu programma, ja vien lietotājs laikus atjaunina antivīrusu un interneta pārlūkprogrammas. Tomēr pēc speciālistu aplēsēm ap 5% datoru valstī ir vīrusa nēsātāji un izplatītāji – to paši nemaz nezinot. „Tas nepatīkamākais šajā situācijā jebkuram datora īpašniekam ir fakts, ka, mums nenojaušot, jūsu dators,  patvaļīgi izsūtot mēstules vai uzbrūkot citiem datoriem, pats izplata infekciju. Pat, ja ikdienā esat likumpaklausīgs un pieklājīgs pilsonis, e-vidē jūsu inficētais dators var padarīt jūs par līdzvainīgu rupjību izplatīšanā un pat nelikumīgās darbībās, kas galējā variantā var būt pat kriminālsodāms noziegums,” brīdina CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina.

CERT.LV darbojas kopš 2011.gada 1.februāra saskaņā ar Informācijas tehnoloģiju drošības likumu un ir atbildīga par informācijas tehnoloģiju drošības veicināšanu Latvijā. CERT.LV tās uzdevumus izpilda Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas pārraudzībā.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+