×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2014
Drukāt

Aicina glābt bērnus no “seksuālās apgaismības” (12)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Rīt pie Kongresu nama Rīgā plānots gājiens, kurā tā dalībnieki aicinās Saeimas deputātus pasargāt bērnus no “pāragras seksuālās apgaismības”.

Tieši šādu gājiena mērķi minējusi viena no gājiena organizatorēm, biedrības “Mūsu bērni” pārstāve Tatjana Pečurina-Bērziņa. Vispirms gājiena dalībnieki dosies pie Saeimas nama, kur lūgs deputātiem pieņemt grozījumus likumā, lai pasargātu no minētās apgaismības. Pēc tam aktīvisti dosies līdz Melngalvju namam, lai pateiktos prezidentam Andrim Bērziņam, kurš, pēc biedrības domām, vēlas aizstāvēt tradicionālās vērtības Latvijā. Turpat atrodas Rīgas dome, kuras pārstāvjus arī aicinās gādāt par tradicionālo ģimeni, bet pasākums noslēgsies pie Brīvības pieminekļa.

Man vakar neizdevās sazināties ar T. Pečurinu-Bērziņu, taču pēc biedrības “Mūsu bērni” tīmekļa lapas var spriest, ka gājiens tiek rīkots, arī lai atbalstītu Vācijas tradicionālo vērtību aizstāvjus, kas šajā pašā datumā rīko protesta akciju pret plānu no 2015. gada Vācijā ieviest izglītības plānu, kas paredzot viendzimumu attiecību popularizēšanu, kā arī praktisku genderu teorijas realizāciju, piemēram, puišu pārģērbšanu meiteņu tērpos un otrādi.

Organizācija arī mudina turpināt iedzīvotājus parakstīties, lai atbalstītu referendumu par Bērnu tiesību aizsardzības likuma grozījumu projektu, kas paredz aizliegt viendzimuma attiecību popularizēšanu. Parak­stu vācēji vēlas Bērnu tiesību aizsardzības likuma pantu izteikt šādā redakcijā: “Bērnu aizliegts iesaistīt skaistuma konkursos vai citos tamlīdzīgos pasākumos, kuru galvenais mērķis ir vienīgi viņa ārējā izskata vērtēšana. Bērnu kā dalībnieku vai skatītāju aizliegts iesaistīt pasākumos, kuru mērķis ir viendzimuma personu seksuālo un laulības attiecību popularizēšana un reklāma.” Organizācija skaidro, ka šāda grozījuma pieņemšana ļaušot uz likuma pamata aizliegt “Eiropraida 2015” rīkošanu Rīgas centrā, kas netraucēšot tā dalībniekiem pulcēties, piemēram, kādā slēgtā telpā. “Mēs ceram arī, ka šāds likums aizliegs, piemēram: bērnudārzu plauktos izvietot literatūru par viendzimuma attiecībām; skolās likt bērniem spēlēt viendzimuma attiecību lomu spēles (piemēram, Francijas bērni izspēlē geju laulības),” vēstīts lapā musuberni.lv.

“Mūsu bērni” tīmekļa lapā pieejami arī Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionālā biroja un Veselības izglītības federālā centra izstrādātie seksuālās izglītības standarti (dokuments paredzēts personām, kuras veido politiku, vadītājiem un speciālistiem izglītības un veselības aizsardzības jomā), kas patiesi šķiet ļoti diskutabli. Piemēram, tie paredz bērniem līdz četru gadu vecumam jau stāstīt par “prieka un apmierinājuma sajūtu, kas rodas, pieskaroties savam ķermenim, masturbāciju agrīnā vecumā” un par to, ka “baudas gūšana no fiziskas tuvības ir katra cilvēka normāla dzīves sastāvdaļa”. Savukārt četru līdz sešu gadu vecumā jau paredz informēt arī par viendzimuma attiecībām. Pēc biedrības domām, šāda dzimumaudzināšana būtu iznīcinoša. Biedrība bažījas, ka šīs rekomendācijas varētu censties ieviest arī Latvijā.

Valsts izglītības satura centra pārstāve Diāna Āboltiņa, jautāta, vai Latvijas skolās un bērnudārzos paredzētas kādas izmaiņas dzimumaudzināšanas jomā, atbildēja noliedzoši, kaut atzina, ka ar diskutablajiem seksu­ālās izglītības standartiem centra speciālisti esot iepazinušies.

Jāpiebilst, ka Saeimas deputāti no dažādām Saeimas frakcijām jau septembrī iesniedza izskatīšanai Saeimā likumprojektu, kas paredz grozīt Bērnu tiesību aizsardzības likumu, tajā nosakot, ka “bērnu izglītības un aprūpes iestāžu dzimum­audzināšana jābalsta uz tradicionālajām ģimenes vērtībām un laulību – savienību starp vīrieti un sievieti. Bērnu izglītības un aprūpes iestādēs seksuālo attiecību popularizēšana ir aizliegta”. Likumprojekta anotācijā arī teikts, ka bērni jāaudzina tā, lai seksuālās attiecības netiktu reklamētas kā patēriņa prece. Kaut likumprojekts tika nodots izskatīšanai Saeimas komisijās, šā parlamenta sasaukuma darbības laikā to vairs nevar pagūt pieņemt un nākamajai Saeimai nebūs pienākuma turpināt šā projekta virzīšanu.

Viena no likumprojekta iesniedzējām Inga Vanaga skaidroja, ka likumprojekta iesniegšana Saeimā nebija saistīta ar skolu oficiālo mācību saturu. “Mēs negribējām aizliegt skolās runāt par reproduktīvo veselību, taču izmaiņām likumā vajadzēja nodrošināt to, lai skolu vadībai un Izglītības kvalitātes valsts dienestam būtu jāuzņemas lielāka atbildība par to, kādus cilvēkus ielaiž skolā runāt ar bērniem par reproduktīvo veselību un vai tās aizsegā nepopularizē, piemēram, seksuālās minoritātes,” teica deputāte.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Viendzimuma seksuālās attiecības IR novirze no normas!….bērnus tiešām ,no visām šīm viendzimuma attiecību publiskajām demonstrācijām un aģitācijām , vajag pasargāt…Man ir gluži vienalga,ko ,piemēram, divi ,,zilie,, dara savā guļamistabā,kāmēr tie nestāv uz centrālā laukuma prasīdami pēc vēl kādām tiesībām…Vai arī tradicionālo ģimenes vērtību piekritējiem vajadzēs aizstāvēt savas tiesības?

 2. Varbūt uzreiz atcelt visu, kas ierobežo seksuālo brīvību? Drāžas visi, jebkurā vecumā, ar jebkuru citu cilvēku, priekšmetu vai dzīvnieku, visi laimīgi, apmierināti. Varbūt uzreiz attaisnot Imantas pedofilu un iedrošināt pārējos, jo sekss taču ir dabisks? Vai nav vienalga, kas notiks ar bērnu psihi, kādi kropļi izaugs, gan jau ar laiku sapratīs, ka sekss taču ir foršs?
  Vai tie, kas tā grib pieļaut šito visu, vispār apzinās, pie kā tas novedīs? Varbūt uzreiz atcelt jebkādus likumus?

  • Franchu sakaamvaards:

   Visdedziigaakaas sabiedriibas tikumiibas aizstaaves ir vecas, izbijushas prostituutas, kas vairs nevar piekopt savu agraako amatu.

   Tas ir smalks maajiens par tatjanu pechurinu, miitinjotaajiem un komenteetaaju Progress.

 3. Letinji atkal ir taadi stulbenji, ka iet pavadaa visaadaam tatjanaam pechurinaam.

  Shitai stulbenju zemiitei iisteniibaa vajag atrasties joprojaam psrs sastaavaa.

  Taa ir vieniigaa vieta, kur shiem buus taa laime, kas shiem patiikaas.

 4. ped….jas propoganda ir jāaizliedz. Ja jau kādiem tik ļoti gribas apčubināt pa…as, lai darās pa saviem klubiem, guļamistabām, bet nelien ar savu propogandu.

  • Liikja uz krusta propoganda ir jāaizliedz. Ja jau kādiem tik ļoti gribas luureet uz liikji, lai darās pa saviem klubiem, guļamistabām, bet nelien ar savu propogandu uz ielas un skolaas.

 5. ..
  Tagad jau laulības nav vajadzīgas, var dzīvot tāpat un bērnus taisīt mēģenē, sievietēm prieks, jo vīriešu tā jau maz un tagad var mīlēties savā starpā. Var izikt bez vīrieša.Progress…….

 6. Beerni grib draateeties, kur ir probleema? Mani pirmo reizi ‘panjeema priekshaa’ pagalma zeeni kad man bija 12, peec tam onkas pie garaazhaam daudz ko iemaaciija, un esmu par to tikai pateiciiga. Kopsh 14 gadu vecuma man principaa nav bijusi neviena diena bez seksa. Videnee parasti bija 2-3 reizes dienaa, kad iestaajos Universitaatee – kojaas, nu pashi varat iedomaaties, draazaamies uz nebeedu un nvisas jeedziigaas meichas tika regulaari ‘laistas pa rinjkji’. Tagad esmu uzticiiga savam viiram, un mums ir 3 beerni.

 7. cikos tad īsti notiks tas gājiens?

 8. Apsveicami. Bērni nav prece, ko audzina sex nenormālo patēriņam.

 9. Ļoti nozīmīga tēma kas jāpaceļ visas sabiedrības līmenī.

Draugiem Facebook Twitter Google+