×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. maijs, 2013
Drukāt

Aicina ierobežot tabakas izplatīšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuva Eiropas Savienības prezidentūras laikā gada otrajā pusē iebildīs pret mēģinājumiem atlikt ES direktīvas par tabakas izstrādājumu tirdzniecības ierobežojumiem stāšanos spēkā, paziņoja Lietuvas Veselības ministrija.

 

Lietuva koordinēs sarunas par tievo cigarešu un mentola cigarešu tirdzniecības aizliegumu, kā arī par elektronisko cigarešu aprites un tabakas netiešās tirdzniecības regulējumu. Pašlaik paredzēts, ka ES dalībvalstīm pusotra gada laikā būs jāizstrādā tiesību akti direktīvas ieviešanai. Lietuvas Veselības ministrijas sabiedrības veselības nodaļas vadītājs Audris Ščeponavičs norādīja, ka pastāv iespējas pusotra gada termiņu pagarināt, tomēr uzsvēra, ka Lietuva tam nepiekritīs. “Ir grūti tagad runāt par to, kāds termiņš būtu pieņemams, tomēr Lietuva saprot direktīvas noteikumu nozīmi sabiedrības veselībai un smēķēšanas samazināšanā, tādēļ darīs visu iespējamo, lai termiņš netiktu mainīts, teica Ščeponavičs. “Sabiedrības veselības uzlabošana būs galvenā prioritāte sarunās,” viņš piebilda.

ES iestāžu aprēķini liecina, ka ik gadu ar smēķēšanu saistītu slimību ārstēšanai tiek tērēti 25,3 miljardi eiro, bet no tabakas izstrādājumu tirdzniecības ES budžetā nodokļos gadā tiek iekasēti 20 miljardi eiro. Jaunā tabakas direktīva stāsies spēkā, ja to atbalstīs visas 27 ES dalībvalstis un Eiropas Parlaments. Aptuveni 28% no ES pilngadīgajiem iedzīvotājiem smēķē, bet ik gadu smēķēšana ir 700 tūkstošu cilvēku nāves cēlonis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+