×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. marts, 2014
Drukāt

Aicina radoši pieminēt Raini un Aspaziju

Foto: Memoriālo muzeju apvienībaFoto: Memoriālo muzeju apvienība

Gatavojoties Raiņa un Aspazijas 150 dzimšanas dienai, ko atzīmēsim 2015. gadā, tiek veidots festivāls “Pastāvēs, kas pārvērtīsies” ar daudzveidīgu kultūras pasākumu programmu, portālu LA.lv informēja Starptautiskās rakstnieku un tulkotāju mājas direktore Andra Konste.

Festivāla mērķis ir aktualizēt dzejnieku literāro mantojumu ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas un pasaules mērogā. Turklāt abu dzejnieku jubilejas gads sakrīt ar Latvijas prezidentūras laiku ES Padomē.

Festivāla ietvaros Latvijas Rakstnieku savienība, Latvijas Teātra darbinieku savienība, Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja ar LR Kultūras ministrijas, Memoriālo muzeju apvienības un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu rīko konkursu “Modini kanonu! Rainis un Aspazija”.

Konkursā paredzēts izvērtēt dramaturga un režisora kopīgās ieceres izstrādi, labāko un produktīvāko ideju autoriem sniedzot iespēju saņemt finansējumu radošajam darbam sešiem mēnešiem.

Līdz 2014. gada 5. maijam aicinām iesniegt dramaturģiskā materiāla un režisora koncepcijas detalizētu izklāstu (apjoms – līdz 6000 rakstu zīmju).

Konkursa nolikums publiski pieejams: www.ltds.lv, www.memorialiemuzeji.lv, www.ventspilshouse.lv.

Mūsu spēkos ir veiksmīgi un pilnskanīgi atzīmēt dzejnieku jubilejas gadu, vairojot viņu garīgā mantojuma atpazīstamību sabiedrībā, nodrošinot plašu kultūras, izglītības, izdevējdarbības, muzeju piedāvājuma un citu aktivitāšu programmu, lai aktualizētu un no jauna atklātu Raiņa un Aspazijas personības, darbus, domas un uzskatus un to rezonansi mūsdienās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+