Foto: LETA

Aicinās uz Vēlajām brokastīm kopā ar izstādes “GRAFIKA-S” laureātu 0

Izstāde “GRAFIKA-S” rīkos tikšanos ar prēmijas ieguvēju mākslinieku Pauli Liepu, portālu LA.lv informēja izstādes kuratore Inga Šteimane.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Tikšanās notiks Vēlo brokastu formātā Rīgas Mākslas telpā 16. februārī pulksten 12.00, sarunu ar mākslinieku vadīs Inga Šteimane.

Paulis Liepa ir izstādes “GRAFIKA-S” prēmijas ieguvējs, pamatojoties uz starptautiskās žūrijas lēmumu. Žūrijā strādāja Ķelnes Ludviga muzeja Grafikas krājuma kuratore Jūlija Frīdriha, grafikas eksperts un publicists no Lielbritānijas Ričards Noiss, Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras vadītājs Guntars Sietiņš, Grafikas kameras ilggadējā vadītāja, izstādes idejas autore, māksliniece Ilze Lībiete un kuratore, mākslas zinātniece Inga Šteimane. Prēmija ir 500 eiro, kā arī īpaša publikācija izstādes katalogā, ko atvērs martā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pauļa Liepas darbu estētika pielieto bagātos uzkrājumus, ko izveidojusi 20. gs. modernistiskā grafiskā kultūra, dizains, arhitektūra un inženiertehniskie zīmējumi. Darbu saturā ir socioloģisku un polittehnoloģisku metožu kritikas iezīmes. Liepa beidzis LMA Grafikas nodaļu 2003. gadā. Ir Grand Prix laureāts 9. Starptautiskajā Baltijas jūras valstu biennālē Kaļiņingradā (2008), godalgots Starptautiskajā grafikas triennālē Krakovā (2012), kā arī saņēmis “Dienas” gada balvu kultūrā (2012).

Latvijas laikmetīgajai grafikai veltītā izstāde “GRAFIKA–S” Rīgas Mākslas telpā skatāma līdz 6. martam. Tā veidota kā saruna par grafikas diskursu mūsdienu mākslā. Sarunas priekšnoteikumi ir bagātā grafikas vēsture Latvijā, spēcīgā grafikas skola Latvijas Mākslas akadēmijā un laikmetīgās mākslas vide, kuras sociāli vērstajos uztveres, eksperimentu, kritikas un līdzdalības modeļos iekļaujas grafikas tradīcija un skola. Izstāde parāda arī Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas katedras pedagogus – māksliniekus.

Izstādi rīko biedrība “Grafikas kamera”, atbalsta SIA “Rīgas Nami”, Rīgas Mākslas telpa, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Vācijas vēstniecība, radio NABA, SIA “Antalis”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.