×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. novembris, 2016
Drukāt

”airBaltic” lidos uz Liepāju (16)

Foto-LETAFoto-LETA

Nacionālā aviokompānija “airBaltic” 5.decembrī plāno pirmo eksperimentālo lidojumu uz Liepāju, kā arī vēlas apzināt iespējas atsākt regulārus lidojumus, noteikt iespējamo lidojumu intensitāti un to nodrošināšanai nepieciešamos līdzekļus, šodien valdības izbraukuma sēdē Liepājā informēja satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Turklāt lidojumā dosies jaunā “airBaltic” lidmašīna “Bombardier CS300”, skaidroja Augulis.

Augulis sēdē arī teica, ka Liepājas osta no visām Latvijas ostām attīstās visstabilāk un tai šogad ir vismazākais kravu apgrozījuma kritums, salīdzinot ar Ventspili un Rīgu.

Viņš arī solīja sakārtot ceļus virzienā Rīga-Liepāja. Pēc viņa teiktā, vēl palicis neliels posms. Savukārt Lietuvas virzienā vēl esot jāremontē ceļa posms Liepāja-Nīca.

BNS jau vēstīja, ka valdība šodien Liepājā iepazinās ar Satiksmes ministrijas (SM) ziņojumu “Transporta infrastruktūras attīstība un investīcijas tranzīta sekmēšanā Liepājas un Kurzemes reģiona izaugsmes veicināšanai”, kurā uzsvērta infrastruktūras projektu nozīmība reģiona attīstībā.

Ziņojumā arī atzīmēta Liepājas lidostas attīstības nozīme. Lai radītu priekšnosacījumus regulāru iekšzemes un starptautisko gaisa pārvadājumu sākšanai Kurzemes reģiona sasniedzamības nodrošināšanai, 2015.gadā kohēzijas projektā “Liepājas starptautiskās lidostas attīstība” pabeigti Liepājas lidostas infrastruktūras būvniecības darbi, bet 2016.gada 19.septembrī lidosta tika sertificēta regulāru lidojumu apkalpošanai.

Nozīmīgi, ka Liepājas lidosta ir pirmā lidosta valstī un viena no pirmajām Eiropā, kas ir sertificēta atbilstoši jaunajam Eiropas Savienības lidlauku sertifikācijas regulējumam. Tas ir nozīmīgs solis reģionālo lidostu attīstībā, uzsvērts ziņojumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Nevajag nemaz to CSeries lidmašīnu, sūtiet kaut to pašu Q400; pietiek mums no Rīgas uz Liepāju 4 stundas kratīties, labāk tajā laikā sēžu lidostā un atpūšos!

 2. Forši, tas priecē.

 3. Kas par sviestu!!! Lidmašina ar 200 sēdvietām lidos uz Liepāju? Ceri un gaidi

 4. Rīga-Dublina un otrādi – pasazhieri garantēti, ja cenas kaut cik pienjemamas

 5. Vispirms veicinam rentabilitati un tad ari letas aviokompanijas gan jau paradisies
  Viss musu pasu rokas!!

 6. Vispirms vajag veicinat lidojumu biezumu,un ar laiku ari letas aviokompanijas gan jau paradisies…veicinam rentabilitati!!!

 7. Leisiem sava lidosta….Jauka,forsa

 8. Kapec nelidos letas aviokompanijas?Kapec pati dargaka?Brauks ciemini no amerikas,kinas………

 9. Kapec nelidos letas aviokompanijss?Bet pati dargaka.

 10. Bombardieris????bēdīgas atmiņas, kurš trakais ar tādu lidos?

 11. Cerams ,ka ministra kungs neaizmirsis cela posmu no Lietuvas -Latvijas robezas lidz Rucavai,kura patreizejais stavoklis ir Latvijas kauna traips.

Draugiem Facebook Twitter Google+