×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. augusts, 2014
Drukāt

Aiztur naudas viltotāju un izplatītāju grupu (1)

Valsts policijas foto.Valsts policijas foto.

Jūlija beigās Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas darbiniekiem izdevies apturēt organizētas noziedzīgas viltotas naudas izgatavotāju grupas darbību, kas vairāku gadu garumā izgatavojuši viltotas divu latu monētas, vēsta VP.

Trīs vīrieši speciāli aprīkotās telpās kopumā izgatavojuši aptuveni 15 000 monētu.

Policijas darbinieki, apkopojot no Latvijas Bankas un inkasācijas uzņēmumiem saņemto informāciju par viltotas naudas konstatēšanas gadījumiem, sāka izmeklēšanu ar nolūku noskaidrot personas, kas nodarbojas ar viltotu latu monētu izgatavošanu un izplatīšanu Latvijas teritorijā. Izmeklēšanas procesā policijas darbiniekiem izdevās noskaidrot iespējamo viltoto monētu izgatavošanas vietu, kā arī personas, kuras nodarbojušās ar naudas izgatavošanu un izplatīšanu.

Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinov informēja: “Rūpīgi izstrādāta un īstenota operatīvo pasākumu plāna rezultātā mūsu darbiniekiem izdevās nonākt uz pēdām un aizturēt visus trīs organizētās noziedzīgās grupas dalībniekus – 1939., 1972. un 1980. gadā dzimušus vīriešus. Minētās personas ar presformas palīdzību izgatavoja un vēlāk izplatīja viltotas divu latu monētas.”

Kratīšanas laikā vietā, kur tika izgatavota viltotā nauda, policijas darbinieki atrada 1766 viltotas divu latu monētas, kā arī nelikumīgu alkoholu un munīciju. Izmeklēšanā noskaidrots, ka laika posmā no 2010. gada noziedzīgais grupējums kopumā izplatījis ap 15 00 viltotu divu labu monētu, tādējādi nodarot zaudējumus Latvijas Republikai aptuveni 30 000 latu apmērā.

A. Sozinovs norāda, ka viltotās monētas bijušas pietiekami labas kvalitātes, tādēļ viltojumi nebija viegli pamanāmi ikdienišķā saskarē ar naudu. “Ņemot vērā salīdzinoši nesen notikušo pāreju uz eiro valūtu, turpinām darbu, pievēršot pastiprinātu uzmanību viltotas naudas izgatavošanas un izplatīšanas apkarošanai, – gan mēģinājumiem realizēt viltotus latus, gan apkarot viltotu eiro monētu vai banknošu izplatību,” piebilda Sozinovs.

Aizturētajiem vīriešiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Šobrīd pret aizturētajiem uzsākts kriminālprocess par viltotas naudas izgatavošanu un izplatīšanu. Par šādu noziegumu naudas izgatavotājiem var draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nez kur šie tos latus grūda?
    Aizturēja Jūlija beigās,sešarpus mēnēšus pēc eiro ieviesšanas

Draugiem Facebook Twitter Google+