Latvijā
Kriminālziņas

Aizturēts krāpnieks, kas viltotus zelta stieņus tirgojis par 400 eiro 4

Foto – Fotolia

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) šī gada jūnija nogalē kriminālvajāšanas uzsākšanai Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūrai nodeva vairākus kriminālprocesus apvienotus vienā procesā – par krāpšanas faktiem un krāpšanas mēģinājumiem saistībā ar viltotu zelta stieņu realizāciju. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par iespējamām krāpnieciskām darbībām, pārdodot zelta stieņus.

2015.gadā Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes (GKRPP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) amatpersonu redzeslokā nonāca informācija par krāpšanas mēģinājumiem un krāpšanas faktiem saistībā ar viltotu zelta stieņu realizāciju. Analizējot situāciju, secināts, ka visos gadījumos, iespējams, iesaistīta viena un tā pati persona.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka aizdomās turamais, ļaunprātīgi izmantojot citu personu uzticēšanos, realizēja viltotus zelta stieņus Rīgas lombardos un uzņēmumos, kas nodarbojas ar zelta un sudraba uzpirkšanu un pārdošanu. Viltotie zelta izstrādājumi piedāvāti arī privātpersonām dažādās atpūtas vietās – Vecrīgas restorānos un viesnīcās. Kopumā aizdomās turētais vīrietis apkrāpis četrus uzņēmumus un trīs privātpersonas.

Šī gada sākumā vīrietis aizturēts, mēģinot pārdot viltota zelta stieņus. Viņa dzīvesvietā veikta sankcionētā kratīšana, kuras laikā izņemti vairāki viltoti bižutērijas izstrādājumi un zelta stieņi. Pēc noziedzīgā fakta apstiprinājuma aizdomās turētais nekavējoties aizturēts.

Jāpiemin, ka 1967.gadā dzimušais vīrietis viltotos zelta stieņus pasūtījis interneta portālos, kas piedāvā Ķīnā ražotu preci. Viltoto zelta stieņu patiesā vērtība ir ap 10 eiro, tomēr aizturētais preci pārdevis 300 līdz 400 eiro apmērā.

Saistībā ar notikušo, ENAP 2017.gada jūnija nogalē kriminālvajāšanas uzsākšanai Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūrai nodeva vairākus kriminālprocesus apvienotus vienā procesā, par krāpšanas faktiem un krāpšanas mēģinājumiem.

Kriminālprocess uzsākts par iespējamām krāpnieciskām darbībām, realizējot viltotus zelta stieņus. Šobrīd minētai personai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

LA.lv