×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. janvāris, 2016
Drukāt

Aizvadīta traģiskākā gadumija pēdējos trīs gados; ugunsgrēkos bojā gājuši pieci cilvēki

Ilustratīvs attēls. Foto-ShutterstockIlustratīvs attēls. Foto-Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Aizvadītas traģiskākās gadu mijas svētku brīvdienas pēdējo triju gadu laikā, jo ugunsnelaimēs dzīvību zaudēja pieci cilvēki, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Vairumā ugunsgrēku, kuros gāja bojā vai cieta cilvēki, ugunsgrēka iespējamais izcelšanās iemesls bijis saistīts ar neuzmanīgu apiešanos ar uguni un tie norisinājās nelielā platībā, pastāstīja VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Aizvadītajās svētku brīvdienās, laika posmā no šī gada 31. decembra plkst. 6.30 līdz 4. janvāra plkst. 6.30, VUGD saņēma 206 izsaukumus, no kuriem 123 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 49 uz glābšanas darbiem, savukārt 33 no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkos gāja bojā pieci cilvēki, bet cieta – 12.

Jaungada naktī, piektdien plkst. 2.46 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Pērnavas ielu Salacgrīvā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega dīvāns 2 kvadrātmettru platībā. No piedūmotās ēkas ugunsdzēsēji glābēji evakuēja 13 cilvēkus un vienu dzīvnieku. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 50 gadus vecs vīrietis, bet cieta apmēram 78 gadus vecs vīrietis, kurš saindējās ar degšanas produktiem.

Sestdien plkst. 13.52 tika saņemts izsaukums uz Cukurfabrikas ielu Jēkabpilī, kur divstāvu neapsaimniekotas ēkas otrajā stāvā dega atkritumi 5 kvadrātmetri platībā. No piedūmotās ēkas ugunsdzēsēji glābēji evakuēja divus cilvēkus, no kuriem viens bija saindējies ar degšanas produktiem un tika hospitalizēts.

Svētdien plkst. 17.50 VUGD saņēma izsaukumu uz Marijas ielu Rūjienā, kur 72kvadrātmetru platībā dega vienstāvu dzīvojamā māja. ugunsgrēkā cieta apmēram 60 gadus veca sieviete, kura guva apdegumus un tika hospitalizēta.

Neuzmanīgi apejoties ar uguni un, iespējams, smēķējot, svētku brīvdienās ugunsgrēkos Jūrmalā un Jelgavā gāja bojā divi cilvēki, bet cieta viens. Ceturtdienas vakarā plkst. 22.21 VUGD saņēma izsaukumu uz Raiņa ielu Jūrmalā, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 15kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 60 gadus vecs vīrietis un apmēram 50 gadus veca sieviete.

Savukārt svētdien plkst. 22.18 tika saņemts izsaukums uz Lapskalna ielu Jelgavā, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 5 kvadrātmetri platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 51 gadu vecs vīrietis, kur guva apdegumus un tika hospitalizēts.

Sestdien naktī plkst. 1.45 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Maskavas ielu Rīgā, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī 15 kvadrātmetru platībā dega virtuve un starpstāvu pārsegums. Ugunsdzēsēji no piedūmotās ēkas evakuēja deviņus cilvēkus. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 50 gadus vecs vīrietis. Ugunsgrēka iemeslus skaidros Valsts policija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+