×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
31. marts, 2017
Drukāt

Aizvadītajā diennaktī dzēsts šogad lielākais kūlas ugunsgrēku skaits (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Pagājušajā diennaktī dzēsts šogad lielākais kūlas ugunsgrēku skaits, jo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki piedalījušies 93 pērnās zāles ugunsgrēku likvidēšanā, liecina VUGD apkopotā operatīvā informācija.

Kopējā kūlas ugunsgrēku platība bija 74,7 hektāri. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija: 20 hektāri – Iecavas novadā, seši hektāri – Dagdas novada Šķaunes pagastā un pieci hektāri – Bauskas novada Ceraukstes pagastā.

Līdz šim lielākais kūlas ugunsgrēku skaits dienas laikā fiksēts 24.martā, kad tika dzēsts 91 pērnās zāles ugunsgrēks. Kopš gada sākuma kopumā dzēsti jau 578 kūlas ugunsgrēki.

Ugunsdzēsēji atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Sausās zāles svilināšana arī nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

kula2017
Kopumā aizvadītajā diennaktī dzēsti 116 ugunsgrēki, un tajos cilvēki nav cietuši.

Vakar VUGD darbinieki veikuši arī septiņus glābšanas darbus, bet 15 izsaukumi izrādījušies maldinoši.
Kopš gada sākuma Latvijā ugunsgrēkos cietuši 130, bet gājuši bojā 27 cilvēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. To tautas daļu ,kas ir likumu nepaklausīga pēc definīcijas,nekas nepiespiedīs nededzināt,nebraukt dzērušam vai nezvejot nārsta laikā.Tie ir kā savvaļas dzīvnieki,kuru uzvedības pamatā ir tikai instinkti.

Draugiem Facebook Twitter Google+