×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2013
Drukāt

Akcijas «Hipotēku bankā» (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Pirms 20 gadiem nopirkām vairāk nekā 500 “Ventspils naftas” akciju. Līdz šim neesam saņēmuši ne santīma, kaut gaidījām katru mēnesi ienākam naudu. Kur mums vērsties? Vai varam akcijas pārdot citur? Cik tās vispār maksā? Akcijas glabājam “Hipotēku bankā”.
Vitālijs Š. Rēzeknes novadā

 

“Hipotēku bankā” paskaidroja, ka “Ventspils nafta” akcionāriem dividendes izmaksājusi četras reizes:

Gads Santīmi par 1 akciju
1998 3
1999 3
2003 1
2009 48

Tātad, ja dividendes nekad neesat izņēmuši, kopā par vienu akciju tās ir uzkrājušās 55 santīmu apmērā. Par 500 akcijām sanāk pieklājīga summa – 275 lati. Šī nauda ir ieskaitīta jūsu naudas kontā “Hipotēku bankā”, un to varat izņemt jebkurā brīdī.

Ja gribat akcijas pārdot, ir divas iespējas. Ja vēlaties tās pārdot par tirgus cenu, jāatbrauc uz banku Rīgā, Elizabetes ielā 41/43, līdzi ņemot savu pasi, un jāparaksta rīkojums. Akcijas pārdos tajā pašā dienā, bet naudu jūsu “Hipotēku bankas” kontā ieskaitīs pēc trim darba dienām. Ja negribat vēlreiz braukt uz Rīgu pēc naudas, varat uzrakstīt rīkojumu, lai naudu ieskaita jūsu kontā citā bankā (jānorāda konta numurs). Komisijas maksa par akciju pārdošanu būs 3,20 lati neatkarīgi no to skaita.

Ja vēlaties savas akcijas pārdot par labāku cenu, varat uzrakstīt rīkojumu, norādot to konkrēti. Rīkojums ir derīgs vienu kalendāra mēnesi. Ja to parakstīsiet tagad, tas būs spēkā līdz aprīļa beigām. Tādēļ šādu rīkojumu labāk rakstīt mēneša sākumā. Ja akcijas par jūsu noteikto cenu šajā mēnesī neizdosies pārdot, nākamajā mēnesī būs vajadzīgs jauns rīkojums.

Atgādināsim, ka “Latvijas Krāj­banka”, kurā liela daļa iedzīvotāju glabāja savas akcijas, ir bankrotējusi, un neizņemtās akcijas pārdotas publiskā izsolē pērnā gada 18. decembrī (akciju īpašnieki naudu varēja izņemt līdz šā gada 28. februārim – par to rakstījām mūsu žurnāla šā gada 28. janvāra numurā rakstā “Var saņemt naudu”). Šajā izsolē “Ventspils naftas” akcijas pārdeva par 1,04 latiem par vienu akciju.

 

UZZIŅA

• “Hipotēku bankas” uzziņu tālruņi ir 80000100 (par visiem jautājumiem) un 67774116 (par akcijām).

• Aprīļa vidū Rīgas fondu biržā “Ventspils naftas” akcijas tirgoja par 1,08 latiem par vienu akciju.

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jautajums man mamma tagad atrada zalo lapu ( Izzinu par apmaksatam akcijam) ko vina iegadajas uz mana varda 1998 gada . Zalja lapa tikka izsniegta krajbanka vai tas nozime ka tur bijis atverts vertpapiru konts un vinjas vairs nav derigas vai vinjas vienkari tika no turienes pirktas jo es biju vel berns tad ?!

Draugiem Facebook Twitter Google+