×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. marts, 2015
Drukāt

Akmeņus no Raiņa un Aspazijas dzimtajām mājām iestādīs Kastaņolā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja radošās aktivitātes un dzejnieku Raiņa un Aspazijas 150. dzimšanas dienu, šogad sāksies ar projektu “Latvijas akmens sēkla Kastaņolai”, informē projekta kuratore Laura Miglone.

Projektā tēlnieks Ojārs Feldbergs īstenos performanci “Latvijas akmens sēkla Kastaņolai”. 29. martā viņš kopā ar Talsu Krūmu grupas māksliniekiem apmeklēs dzejnieku dzimtās mājas – “Daukšas” Zaļenieku pagastā un “Tadenavu” Dunavas pagastā –, lai iegūtu akmens sēklas stādīšanas performancei Kastaņolā. Ceļā sastaptajiem cilvēkiem, tāpat arī ikvienam, kurš 11. aprīlī plkst. 12 atbrauks uz Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju, būs iespēja nodot savu vēlējumu vai vēstījumu akmens sēklām, kuras 19. aprīlī tiks iestādītas dzejnieku otrajā dzimtenē – Kastaņolā.

Kuratore stāsta, ka akmens sēklu stādīšanas akciju tēlnieks Ojārs Feldbergs uzsāka 2007. gadā. Akmeņu stādīšana nozīmē ne tikai akmens kā sēklas fizisku iedēstīšanu zemē, bet arī garīgu rituālu, kurā piedalās dēstītājs. Stādot akmeni, ar to kopā tiek iestādītas arī idejas, vēlmes, vēstījumi, novēlējumi vai pateicības, kuras cilvēki iepriekš savās domās nodevuši akmens sēklai. Iestādot akmeni zemē, tajā pašā brīdī iecerētais tiek iestādīts arī katra projektā iesaistītās personas dvēselē. Atceroties un apdomājot ideju, kas tikusi iestādīta zemē kopā ar akmeni, stādījums tiek simboliski kopts, līdz ideja nobriest un īstenojas dzīvē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+