×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. augusts, 2014
Drukāt

Kādas tendences uzrāda aktuālā noziedzības statistika?


Foto-LETAFoto-LETA

Valsts policija apkopojusi šā gada pirmajos sešos mēnešos izdarītos noziegumus un izvērtējusi, kas mainījies salīdzinājumā ar to pašu periodu pērn. Jautāju Valsts policijas reģionu pārvalžu iecirkņu priekšniekiem, kā viņi raksturo stāvokli savās teritorijās.

Oskars Točelovskis, 
Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa priekšnieks:

“Mazāk ir tādu noziegumu kā mantas bojāšana, zādzība nelielos apmēros, narkotisko un psihotropo vielu izgatavošana un glabāšana. Īpaši gandarī, ka mazumā iet transportlīdzekļa vadīšana alkoholisko dzērienu reibumā. Uzskatu, ka tas ir mūsu, policistu, aktīva darba nopelns, jo esam spējuši nodrošināt regulārus reidus. Turpretī klāt nācis tāds noziegums kā viltotās naudas izgatavošana. Pērn pirmajā pusgadā nebija neviena šāda gadījuma, bet šogad reģistrēti jau desmit gadījumi. Tas saistīts ar eiro ieviešanu Latvijā. Tāpat novērojama satraucoša tendence, ka arvien biežāk tiek reģistrēta tā saukto ātro kredītu izkrāpšana, izmantojot iedzīvotāju lētticību. Nodrošinot aktīvu transportlīdzekļu pārbaudi uz robežām, esam atklājuši vairākus likuma pārkāpumus, kas attiecas uz transportlīdzekļu reģistrācijas dokumentu vai numuru nelikumīgu izgatavošanu.”

Zigmunds Januševskis, 
Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa priekšnieks:

“Mazāk ir zādzību no mājokļiem, jo esam sasprindzinājuši spēkus un aizturējuši vairākas personu grupas. Taču gribu uzsvērt, ka ne vienmēr mūsu aktivitātes samazina reģistrēto noziegumu skaitu. Piemēram, ja mēs neveiktu tik biežas pārbaudes un nepastiprinātu savu darbu, kas saistīts ar narkotisko vielu apriti, nebūtu tik daudz personu – šajā gadījumā vairāk nekā 40 – , kas sauktas pie atbildības. Mūsu darbā ne vienmēr par labo vai slikto liecina skaitļi – galvenais ir tas, lai iegūtu sabiedrība. Ja no apgrozības esam izņēmuši narkotiskās vielas un nelegālās akcīzes preces, valsts un sabiedrības ieguvums ir neapšaubāms.”

Indulis Blīgzna, 
Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa priekšnieks:

“Salīdzinājumā ar 2013. gada pirmo pusgadu ir novērojams noziedzīgu nodarījumu samazinājums, proti, par 47 reģistrētajiem notikumiem mazāk. Kopumā jāteic, ka būtiski šajos sešos mēnešos ir samazinājies zādzību un laupīšanu skaits. Tāpat ievērojami samazinās arī nelegālo akcīzes preču aprite. Tā kā nodrošinām regulārus reidus un pārbaudes, ir samazinājies sodāmo personu skaits. Runājot par noziedzīgo nodarījumu skaita palielināšanos, ir vērojama tendence, ka palielinājums attiecas tieši uz pilsētu. Jo te notiek par diviem līdz četriem procentiem vairāk noziegumu nekā lauku teritorijā.”

Vasilijs Himuļa, 
Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa priekšnieks:

“Pēdējā pusgada laikā turpināja samazināties noziedzīgi nodarījumi, kas vērsti pret īpašumu, tomēr šāda tendence jau vērojama pēdējos divus vai trīs gadus. Savukārt arvien biežāk notiek vardarbīgi noziegumi, kas vērsti pret personas dzīvību un veselību. Šai jomai mums jāpievērš lielāka uzmanība.”

 

UZZIŅA

* Kopumā valstī būtiska sezonālā tendence – velosipēdu zādzības. Pēdējā pusgada laikā reģistrēts vairāk nekā 600 šādu zādzību. Sakarā ar to, ka velosipēdu sezona sākās agri, ko veicināja siltā un bezsniega ziema, arī velosipēdu zagļi uzdarbojās agrāk, īpaši Rīgā un Rīgas reģionā.

* Regulāras pārbaudes un reidi samazinājuši nelegālo akcīzes preču apriti. Apjomīgais un aktīvais darbs ietekmējis “točku” darbību. Nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietu nu ir par 133 mazāk.

* Būtiski samazinājusies šaujamieroču, munīcijas neatļauta izgatavošana, iegādāšanās, glabāšana un nēsāšana. Pavisam reģistrēti 129 šādi gadījumi, par 28 mazāk nekā iepriekšējā periodā.

* Pusgadā slepkavību skaits sasniedzis 39, par septiņām vairāk nekā pērn pirmajos sešos mēnešos. Izplatītāks kļuvis tāds nozieguma veids kā pavešana netiklībās.

AVOTS: Valsts policija

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+