×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2013
Drukāt

Algu pielikuma pretrunas

Foto - LETAFoto - LETA

Lielo valsts uzņēmumu lēmums izmantot likumdošanā paredzēto iespēju no šā gada paaugstināt valdes locekļu atalgojumu izraisījis pretrunīgu reakciju. 


 

AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētāja Āra Žīgura alga palielināta no 2784 līdz 8784 latiem mēnesī, bet VAS “Latvijas dzelzceļš” vadītāja Uģa Magoņa alga, pēc Latvijas Televīzijas raidījuma “Panorāma” rīcībā esošās informācijas, no 2600 latiem līdz 8500 latiem mēnesī. Pieaudzis arī dažu citu vadošo darbinieku atalgojums abos uzņēmumos. Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone vakar portālam “Nozare.lv” sniegusi ekspresinterviju, kurā atbalsta algu paaugstināšanu valsts uzņēmumos, kuru apgrozījums pārsniedz 40 miljonus latu. L. Meņģelsone atgādināja: konkurence par labākajiem speciālistiem uzņēmumu vadības līmenī notiek ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā līmenī.

Turpretī Ministru prezidents Valdis Dombrov­skis (“V”) uzdevis Satiksmes ministrijai un Ekonomikas ministrijai izvērtēt, cik pamatota bijusi valdes locekļu atalgojuma palielināšana kapitālsabiedrībās “Latvijas dzelzceļš” un “Latvenergo”. Viņš aicināja ministrijas šo jautājumu izvērtēt un nākt klajā ar sabalansētāku un piezemētāku risinājumu. Arī Valsts prezidents Andris Bērziņš veidu, kādā atalgojums palielināts, nodēvējis par nepieņemamu. Uzņēmuma “Latvijas dzelzceļš” vadības algu palielināšana piesaistījusi arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja uzmanību, tomēr pagaidām nav zināms, vai birojs uzsāks pārbaudi par iespējamiem pārkāpumiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+