×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Alūksnes novadā apņemas cīnīties pret “spaisu sērgu”

Foto: LETAFoto: LETA

Kampaņas pret ''legālajām narkotikām'' plakāts un karte ar ''legālo narkotiku'' tirdzniecības vietām Rīgā.

Ņemot vērā pieaugošo “augu maisījumu” lietotāju skaitu Alūksnes novadā, arī šajā pašvaldībā nolemts ieviest vairākus pasākumus cīņai ar tā saukto legālo narkotiku lietošanu, informē novada pārstāve Evita Aploka.

Viņa klāsta, ka par novadā pieaugošo “spaisa” lietotāju skaitu liecina no medicīnas iestādēm saņemtā informācija. Lai diskutētu par šo vielu ietekmi uz jauniešiem un iespējām ar tām cīnīties, pašvaldībā nedēļas laikā notikušas divas sēdes. To mērķis bija vienoties par iespējamām veicamām darbībām, kas var mazināt nepilngadīgo personu iesaisti šo vielu lietošanā.

Sanāksmju laikā panākta vienošanās par katras iesaistītās iestādes veicamajiem uzdevumiem.

Piemēram, izglītības iestādes aicinātas organizēt efektīvas dežūras skolās, pārskatīt iekšējās kārtības noteikumus, apzināt iespējamās nepilngadīgo riska grupas, kā arī ziņot policijai un bērna vecākiem, ja skolēns lieto, glabā, realizē vai mudina vienaudžus lietot atkarību izraisošas vielas.

Bāriņtiesa un Sociālais dienests uz pārrunām aicinās vecākus, kuru bērni izdarījuši administratīvos pārkāpumus apreibinošu vielu ietekmē. Sociālais dienests riska ģimenēm līdzdarbošanās pasākumos paredzēs arī attiecīgu izglītojošu pasākumu apmeklēšanu.

Savukārt pašvaldības policija veiks intensīvākus reidus pie skolām stundu starpbrīžos, īpašu uzmanību pievēršot smēķēšanai, kā arī pastiprināti kontrolēs nepilngadīgo smēķēšanu sabiedriskās vietās.

Tikšanās laikā aktualizēts jautājums arī par narkologa pieejamību – pie speciālista var nokļūt nelielu laiku nedēļā. Tādēļ pašvaldība lūgs Nacionālajam veselības centram izskatīt iespēju šī speciālista slodzi palielināt.

Paveiktā rezultātus novadā analizēs pēc mēneša.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+