Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
21. maijs, 2014
Drukāt

Vita Jermoloviča: Alus svētki piesaista ārzemju tūristus


Jermolovica

Latvijas un Rīgas iedzīvotāji vienmēr ir bijuši lieli alus cienītāji – svētkos, ikdienā vai draugu lokā, mājās, kafejnīcā, bārā vai smalkākajā restorānā – alus vienmēr ir neatņemama sastāvdaļa. Un tam ne vienmēr jābūt populārākajam alus veidam, vairāki restorāni un bāri alu ražo paši mazākos apjomos, bet tas piešķir ļoti īpašu garšu un pieskaņu.

Īpaša loma alum ir vasaras saulgriežos, kad nav neviena, kurš kaut simboliski nenogaršotu malciņu alus. Pēdējā laikā īpaši iecienīti ir kļuvuši nefiltrētie un nepasterizētie alus veidi.

Rīgā var nobaudīt vairākus desmitus vietējo alus šķirņu, kas pilsētu padara pievilcīgu daudziem ārvalstu viesiem. Ikvienam interesentam tiek organizētas arī dažādas alus degustācijas. Tāpat tūristi nereti izrāda interesi par alus darīšanas tradīcijām, ar ko latvieši vienmēr ir ļoti lepojušies, tāpēc tiek piedāvātas iespējas doties ekskursijā uz kādu no alus darītavām. Apvienojumā ar gardām uzkodām tas bieži vien izvēršas par unikālu gastronomisku ceļojumu.

Rīgā organizētais alus festivāls Latviabeerfest ir interesants ne vien vietējiem iedzīvotājiem, bet arī pilsētas viesiem. Kā liecina organizatoru apkopotā informācija, aizvadītā gada festivālu apmeklējuši 20% ārvalstu viesu, no kuriem katrs ceturtais šo pasākumu bija izvēlējies par galveno vizītes iemeslu. Tas, manuprāt, ir ļoti labs rādītājs. Festivāls ir lieliska iespēja vienuviet iepazīt teju visas labākās tradicionālās Latvijas un citu valstu alus šķirnes, kā arī iepazīt ko pavisam jaunu un nebijušu. Un, ja to var baudīt kopā ar gardām uzkodām, labu mūziku – kas var būt labāks? Atliek vien novēlēt, lai kādu dienu tas sasniegtu pasaules slavenā Oktoberfest līmeni!

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+