×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. marts, 2014
Drukāt

ĀM komandējumos dosies par septiņiem miljoniem eiro (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Ārlietu ministrija (ĀM) izsludinājusi iepirkumu par komandējumu un darba braucienu organizēšanu, kura plānotā līgumcena ir 7 250 000 eiro bez PVN.

Iepirkumā iekļauta pakalpojumu nodrošināšana gan ĀM, gan Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē sekretariātam. Proti, ministrijas vajadzībām plānotā līgumcena varētu sasniegt septiņus miljonus eiro, bet sekretariātam iecerētā līgumcena – 250 000 eiro.

Kā sacīts iepirkuma noteikumos, ministrija ir viens no Latvijā lielākajiem pasūtītājiem komandējumu pakalpojumu nodrošināšanas jomā. Taču šoreiz iepirkums ir apjomīgāks nekā citkārt. Salīdzinājumam – 2012.gadā ministrija noslēdza līgumu par 1,5 miljoniem eiro.

Arī šī līguma darbības laiks būs divi gadi.

ĀM ieplānojusi, ka tai līguma darbības laikā būs nepieciešamas 7000 aviobiļetes, 150 sauszemes transporta biļetes, 250 sliežu transporta biļetes un desmit ūdens transporta biļetes.

Savukārt sekretariātam būs vajadzīgas 200 aviobiļetes, 100 sauszemes transporta biļetes un desmit sliežu transporta biļetes.

Kā aģentūrai LETA skaidroja ĀM Preses un informācijas nodaļā, 7000 aviobiļetes ir ĀM plānotais apjoms, kas noteikts, ņemot vērā iepriekšējā gada statistiku – vidēji nepieciešamas1764 aviobiļetes gadā, kas nozīmē, ka divos gados vajadzīgs nedaudz vairāk par 3500 aviobiļetēm.

Turklāt plānotais pieaugums saistāms ar Latvijas prezidentūras ES Padomē sagatavošanu un nodrošināšanu, proti, valsts augstāko amatpersonu braucienu un delegāciju vizīšu nodrošināšana, čarteru lidojumi, ĀM centrālā aparāta darbinieku komandējumu pieaugums, kā arī Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību darbinieku komandējumu no ārvalstīm uz Rīgu pieaugums, skaidroja ministrijā.

Plānotajā apjomā ir paredzēta arī rezerve, lai nodrošinātos pret iespējamo līguma izbeigšanos Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā.

“Vēlamies atzīmēt, ka saskaņā ar iepirkuma noteikumiem ĀM līguma darbības laikā nav pienākums apgūt visu plānoto apjomu un līgumcenu,” norādīja ĀM.

Pašlaik konkursam pieteikušies seši kandidāti – SIA “Averoja”, SIA “Transport Business Service”, SIA “CWT Latvia”, SIA “Latvia Tours”, A/S “Estravel” filiāle Latvijā “FTB Latvia” un SIA “Baltijas Ceļojumu grupa”.

Iepriekšējā periodā ministrija pakalpojumu nodrošināšanas līgumu noslēdza ar SIA “CWT Latvia”, kas pretendē arī šajā konkursā.

Iepirkuma komisija lēmumu par iepirkuma rezultātiem plāno pieņemt līdz marta beigām, informēja ĀM.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Viss ir kārtībā ,tikai pilnīgi nepieciešamas ir publiskas atskaites par komandējuma uzdevuma izpildi un gūto rezultātu…

  2. Nesaprotu, kur pazūd komentāri? Mēģināju noskaidrot ĀM “maznodrošināto darbinieku” komandējumu miljonu izlietojumu- neizdevās pabeigt. Vai tā būtu komanda:”Nebāz degunu, kur nevajag! Maksā tik nodokļus- par izlietošanu atbidēs citi.”???

  3. Vai tas nav par traku, tik daudz tērēt nodokļa maksātāju naudu? Kad tad strādās,ka tik daudz braukās? Laikam jau tāpēc,ka nauda nav Jūsu,tad jau to var tērēt, kā tas jau pie mums pieņemts valsts struktūrās, ja nauda būtu privāta,tad gan padomātu. Kurš un kad to visu vienrez apturēs, pie mūsu nabadzības? Citās nozarēs,kur tiešām vajadziga nauda,saka,ka nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+