×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

ĀM: konstatēti pietiekami “augsti drošības riska draudi” Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā

Foto: LETAFoto: LETA

Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Inga Skujiņa piedalās Latvijas mediju pārstāvju brīfingā par praktisko sadarbību ar medijiem Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā.

Drošības iestādes ir konstatējušas pietiekami “augstus drošības riska draudus” Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē laikā, kurus rada pašreizējo notikumu attīstība Ukrainā, kā arī Sīrijas un Irākas džihādistu grupējums “Islāma valsts”, tā šodien Saeimā notikušajā Ārlietu komitejas sēdē norādīja Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Inga Skujiņa.

“Kopš sākās notikumi Ukrainā, bet varbūt tie arī mazāk, bet “Islāma valsts” par ienaidniekiem pasludināja visus sabiedrotos, tostarp arī Latviju, un, strādājot kopā ar drošības iestādēm, ir konstatēti pietiekami augsti drošības riska draudi,” runājot par Latvijas prezidentūras gatavošanās plānu, aktualitātēm un problemātiku, informēja Skujiņa.

Viņa arī norādīja, ka tas ir prasījis papildu finansējumu Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, kur norisināsies lielākā daļa no prezidentūras pasākumiem.

Jau ziņots, ka “Islāma valsts” kontrolē plašas teritorijas no Sīrijas ziemeļiem līdz Irākas austrumiem, un 30.jūnijā islāmisti tajās pasludināja “kalifātu”. Grupējums apņēmies panākt, lai “kalifātā” dzīve noritētu atbilstoši sunnītu viduslaiku paražām.

Grupējums ir viens no spēcīgākajiem nemiernieku bruņotajiem formējumiem Sīrijā, kur tas ilgstoši cīnās pret prezidentu Bašaru al Asadu, bet pēdējā laikā – arī pret citiem Sīrijas nemiernieku formējumiem, arī pret “Al Nusra”.

Savukārt, lai koordinētu starptautiskās sabiedrības rīcību cīņai pret džihādistu grupējumu “Islāma valsts”, ASV sadarbībā ar sabiedrotajiem ir izveidojušas starptautisku koalīciju, kurā iesaistījusies arī Latvija, aģentūrai LETA iepriekš pastāstījis Ārlietu ministrijas preses sekretārs Kārlis Eihenbaums.

“Vērtējot pēdējo nedēļu notikumus Irākā un Sīrijā, Latvija uzskata, ka teroristiskais grupējums rada nopietnus draudus drošībai plašākā Tuvo Austrumu reģionā, kā arī apdraudējumu sabiedrotajiem un partneriem visā pasaulē, ieskaitot Latviju,” norādīja Eihenbaums, skaidrojot, ka “Islāma valsts” darbība ir pierādījusi tās necilvēcīgo, noziedzīgo un barbarisko dabu, kas ir novedusi pie ievērojamiem cilvēku upuriem un traģiskām humānajām sekām visā reģionā.

“Starptautiskajai koalīcijai sniegt atbalstu gatavību paudušas gandrīz četrdesmit pasaules valstis, tai skaitā Baltijas valstis. Latvija izsaka visstingrāko atbalstu ASV iniciatīvai par starptautiskās sabiedrības apvienošanu cīņai pret “Islāma valsti”, sacīja Eihenbaums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+