Izglītība

Amatpersonas: Latvijas lielākā vērtība – izglītoti, zinoši cilvēki 16

Foto-LETA

Izglītoti un zinoši cilvēki ir valsts attīstības un starptautiskās konkurētspējas priekšnosacījums, tāpēc valsts izaugsme vislielākajā mērā ir atkarīga no tā, kā valsts rūpēsies par jaunās paaudzes izglītošanu, jauno mācību gadu uzsākot, apsveikumos norāda valsts augstākās amatpersonas.

Valsts prezidents Andris Bērziņš ir pārliecināts, ka ikvienam bērnam piemīt kāds talants, īpaša interese par kādu zinātni vai prasmēm. Tieši tādēļ skolas laiks ir lielo iespēju laiks, lai atklātu un attīstītu šo talantu un turpmākajā dzīves gaitā kļūtu par spēcīgu personību.

“Skola ir tā vieta, kur vistiešākajā nozīmē veidojas Latvijas nākotne. Gudri un izglītoti cilvēki, kas spēj paust un argumentēt savu viedokli, iedegties par kādu ideju – tas ir Latvijas attīstības un izaugsmes pamats,” atzīst prezidents Bērziņš.

Arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) savā apsveikumā norāda, ka izglītoti, zinoši cilvēki ir Latvijas valsts lielākā vērtība – ilgtspējīgas attīstības un starptautiskas konkurētspējas priekšnosacījums.

“Izglītību un zināšanas iegūt var tikai katrs pats, savukārt cilvēkam atņemt tās nevar neviens. Zināšanas ir arī lielākā vērtība ikkatram no jums – tā ir iespēja kļūt par cienītiem dažādu jomu augstas raudzes profesionāļiem,” apsveikumā uzsver Dombrovskis.

Šajā laikmetā informācijas iegūšanas iespējas ir daudzveidīgas un plašas, norāda Dombrovskis. Nav grūti uzzināt par jaunākajām tendencēm, sasniegumiem, prognozēm vietējā un globālā mērogā. Starta pozīcijas un iespējas visiem ir līdzīgas. Būtiskākais ir skaidri mērķi un droša pārliecība par to, ko vēlamies sasniegt, piedzīvot un īstenot, cik pārdomāti izmantojam savas spējas un iespējas.

“Tikai tajā brīdī, kad ir izvēlēts mērķis, iespējams sākt tiekties uz to. Tādēļ jauno mācību gadu aicinu uzsākt, izvirzot jaunus mērķus, lai pēc gada, turpinot mācības nākamajā klasē, kursā vai dzīves skolā, varētu izvērtēt: kas izdevies, kā izdevies, kā varētu sasniegt vēl vairāk?” apsveikumā saka Dombrovskis.

Dombrovskis aicina ikdienā raudzīties plašāk, neaprobežoties tikai ar obligāto un pašsaprotamo, nežēlot laiku un enerģiju savu mērķu sasniegšanai un vērtību iedzīvināšanai.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), jauno mācību gadu uzsākot, apsveikumā norāda, ka Latviju kā vislabāko vietu, kur dzīvot, strādāt, radīt bērnus un justies piederīgiem, veidojam mēs visi kopā.

“Un tomēr tās izaugsme vislielākajā mērā ir atkarīga no tā, kā valsts rūpēsies par jaunās paaudzes izglītošanu, jo valdības un parlamenta atbildība ir veidot augstu izglītības standartu, atbalstīt skolotājus un pasniedzējus un radīt jaunas iespējas. Lai arī piedzīvotā ekonomiskā krīze lika koncentrēties uz īstermiņa vajadzībām, jau tagad esam atgriezušies uz attīstības ceļa un varam atsākt ieguldīt izglītības nozarē,” uzsver Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja norāda, ka Latvijas nākotne ir jāveido kopīgiem spēkiem – sadarbojoties valstij, pašvaldībai, skolai, augstskolai, vecākiem un pašiem skolēniem un studentiem, jo tā veidojas izglītota sabiedrība, kas pati spēj sevi uzturēt, pārvaldīt un lemt par savu nākotni.

LA.lv