×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
31. marts, 2013
Drukāt

Amatpersonas Lieldienās aicina rast ticību labajam un sadzīvot

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš Lieldienās aicina uzklausīt un izprast līdzcilvēkus, rast kopīgo un vienojošo. Lieldienu apsveikumā iedzīvotājiem Bērziņš norāda, ka dabas atmoda, augšāmcelšanās, dzīvības spēka uzvara ir jēdzieni, kas ikvienam cilvēkam saistās ar Lieldienu vēstījumu neatkarīgi no tā, kādās tradīcijās viņš svin šos svētkus.

“Ikviena dzīvība ir gan dāvana, gan atbildība par savējiem un tiem, kas mums līdzās,” atzina prezidents.

Kaut arī šajā pasaulē cilvēks ienāk un aiziet viens, viņš savu ikdienas dzīvi pavada starp miljoniem citu dzīvību, norāda Bērziņš.

“Tādēļ tikai savstarpējā cieņā, atbildībā un iecietībā pamatojas mūsu sadzīvošanas un kopā būšanas kods. Tā ir sadzīvošana ar līdzcilvēkiem un visu dzīvo, kas ir mums līdzās uz Zemes un par ko mēs visi esam vienlīdz atbildīgi. Palīdzēt, atbalstīt, uzklausīt un izprast. Netiesāt un nenoliegt, bet rast kopīgo un vienojošo,” klāsta prezidents, aicinot, lai Lieldienu svētku pārdomās ikviens cilvēks rod prieku par saules spēka atgriešanos un visu dzīvo, kas tiem uzticēts.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis Lieldienās Latvijas iedzīvotājiem vēl kristīgajā vēstī un dabas atmodā smelties jaunu iedvesmu un pārliecību par saviem spēkiem.

Premjers savā apsveikumā norādīja, ka šogad pavasaris jāgaida ilgāk nekā citus gadus, tomēr pirmie pūpolzari, aizvien siltāka saules gaisma un rosība dabā apstiprina tā tuvošanos. “Līdzīgi pavasaris jūtams arī valsts dzīvē – ar jaunām iespējam un pozitīvām tendencēm – dilst bezdarba rādītāji, pieaug ražošana un eksports, pakāpeniski aug arī strādājošo atalgojums,” savā apsveikumā pauž Dombrovskis.

Ministru prezidents atzina, ka līdzīgi kā vēlais pavasaris arī pēdējo gadu ekonomiskā izaugsme un attīstība mūsu valstī vēl nav jūtama katrā mājā. “Taču ar katru mēnesi to izjūt aizvien vairāk cilvēku visos Latvijas novados, kas atrod sev darbu, sāk savu uzņēmējdarbību vai ierauga citas iespējas īstenot savus mērķus,” uzskata Dombrovskis.

Viņš norādīja, ka Lieldienas ir garīga tradīcija, kas simbolizē atmodu, augšāmcelšanos un cerību. “Šajos svētkos vēlu visiem Latvijas iedzīvotājiem kristīgajā vēstī un dabas atmodā smelties jaunu iedvesmu un pārliecību par saviem spēkiem. Lai šie svētki ir ģimenes un savstarpēja atbalsta piepildīti, lai tajos valda ticība labajam,” savu apsveikumu iedzīvotājiem beidz premjers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+