×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. aprīlis, 2014
Drukāt

Amerikāņu konceptuālisms Mākslas akadēmijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Mākslas akadēmija, tupinot aizsākto izglītojoši eksperimentālo projektu “Sharing Experience”, aicina apmeklēt amerikāņu mākslinieces Kazuko Mijamoto izstādi.

Retrospektīvās izstādes ekspozīciju veidos dažādu mediju un periodu darbi, vairāku performanču ieraksti un īpaši izstādei sagatavota video intervija, kurā Kazuko Mijamoto atbild uz Latvijas Mākslas akadēmijas studentu uzdotajiem jautājumiem.

Māksliniece Kazuko Mijamoto (Kazuko Miyamoto) savā radošajā un ikdienas dzīvē uzskata, ka jādzīvo sekojot trīs principiem: līdzjūtība, mērenība, pieticība – caur vienkāršo uz sarežģīto ideju un jūtu pasauli. Spriegums, nedrošība, jutīgums, seksualitāte, attiecības, nenoteiktība, neaizsargātība, bailes – tās ir Kazuko Mijamoto darbos apspēlētās tēmas.

Kazuko Mijamoto vārds ir saistīts ar Amerikas konceptuālās mākslas vienu no spilgtākajām personām – Solu Levitu (Sol Lewitt). Kopš 1968. gada abus māksliniekus saistīja draudzība un studentes-mentora attiecības. Kazuko Mijamoto aktīvi reaģē uz aktuāliem notikumiem Amerikā, Japānā, pasaulē un, protams, tuvāko draugu lokā, visas savas emocijas atainojot mākslas darbos.

Jau vairāk nekā 25 gadus māksliniece vada galeriju Manhetenas austrumu zemajā daļā (Lower East Side) Ņujorkā, kas izveidota kā radošs mākslas centrs – komūna. Galerijas darbs ir daudzfunkcionāls, mākslinieku izstādes spontāni kļūst par dzejas vakaru, džeza koncertu vai Japānas tradicionālas mūzikas un dejas prezentāciju. Regulāri galerijā tiek rīkotas performances. Vairākus gadus galerija darbojas kā bezpeļņas organizācija, atbalstot jaunos māksliniekus, sniedzot viņiem iespēju pirmo reizi parādīt savus darbus plašai publikai.

Izstāde būs apskatāma no 10. līdz 25. aprīlim, bet slēgta Lieldienu brīvdienās no 18. līdz 21. aprīlim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+