×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. augusts, 2012
Drukāt

Ameriks: Sprūdža komanda nostrādājusi pret pašu ministru

Foto - LETAFoto - LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) lielā padomnieku komanda, tēmējot Rīgas domei, šoreiz ir trāpījusi pašam ministram, uzskata Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR).

Rīgas domē saņemtā vēstule ar prasību apturēt SIA “Rīgas ūdens” meitasuzņēmuma SIA “Aqua Riga” dibināšanu, pēc Amerika domām, pierāda ministra nezināšanu pat par viņa darba galveno dokumentu – likumu “Par pašvaldībām”. Rīgas mēra pienākumu izpildītājs aicina Sprūdžu pārlasīt likumu “Par pašvaldībām” un iepazīties ar kārtību, kā ministrs var apturēt kādu, viņaprāt, nelikumīgu pašvaldības izdoto normatīvo aktu.

Kā ziņots, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ceturtdien nosūtījusi Rīgas pašvaldībai vēstuli, kurā pieprasa nekavējoties atcelt domes lēmumu par piekrišanu SIA “Rīgas ūdens” meitasuzņēmuma “Aqua Riga” dibināšanai fasēta dzeramā ūdens ražošanai un pārdošanai. VARAM uzskata, ka mātes un meitasuzņēmumi veido vienu ekonomisko vienību, kas nozīmē, ka, izvērtējot “Aqua Riga” dibināšanu, ir jāizvērtē arī tās dibināšanas atbilstība Valsts pārvaldes iekārtas likuma normām, tostarp atbilstība publiskas personas darbībai privāto tiesību jomā.

Likums “Par pašvaldībām” paredz, ka nelikumīgu domes izdoto saistošo noteikumu vai citu normatīvo aktu vai to atsevišķu punktu darbību ar motivētu rīkojumu aptur vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs. Rīkojumā jānorāda konkrēto saistošo noteikumu vai cita normatīvā akta punkti, kuri atceļami kā nelikumīgi, vai jānorāda, ka atceļami saistošie noteikumi vai cits normatīvais akts kopumā. Rīkojums triju dienu laikā pēc tā izdošanas publicējams laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” un nosūtāms attiecīgās domes priekšsēdētājam, kas ir atbildīgs par tā izpildi.

“Tas, ko šobrīd pašvaldībai ir atsūtījis ministrs, vērtējams vienīgi kā rīdzinieka iesniegums, kuru mēs, protams, izskatīsim un atbildēsim uz to normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā,” norādīja Ameriks.

“Atgriežoties pie jautājuma būtības, apskatīsimies, kas šobrīd notiek dzeramā ūdens tirgus segmentā Latvijā? Ieejot ikvienā lielveikalā, tā plauktos redzam Lietuvas, Polijas, Itālijas, Gruzijas ražoto ūdens produkciju. Kāpēc turpat līdzās glītā iepakojumā nevarētu stāvēt arī fasēts Rīgas ūdens? Ja reiz ir iespēja ražot ūdeni, kāpēc to neizmantot? Speciālisti atzinuši, ka dzeramais ūdens, ko Rīgā iegūst jau 150 gadus, ir kvalitatīvs un veselīgs. Pašvaldība, realizējot visus labas pārvaldības priekšnoteikumus, šobrīd ir atradusi veidu, kā šo resursu – ūdeni, efektīvi izmantot. Bet mūs cenšas ierobežot,” iebilst Ameriks.

Pēc Amerika teiktā, “Aqua Riga”esot gatava strādāt godīgas konkurences apstākļos un rīdzinieku labā, bet saņem aktīvu pretdarbību.

“Mēģinot izprast Sprūdža kunga motivāciju, kas tapusi divu mēnešu garumā, man nākas secināt, ka viņš vai nu baidās, ka premjers [Valdis] Dombrovskis (V) viņu atlaidīs no darba, ja viņš nepakļausies valdības koalīcijas partneru “Vienotības” Rīgas domes deputātu izdarītajam spiedienam par viņa pozīciju šajā jautājumā, vai arī viņš kļuvis par ķīlnieku kādu viņam vien zināmu privātu uzņēmēju interesēm, kuri vienkārši baidās no konkurences,” spriež domes priekšsēdētāja vietnieks.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) patlaban atrodas atvaļinājumā, un prombūtnes laikā viņa pienākumus veic Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Ameriks.

Kā ziņots, “Rīgas ūdens” jau ir iesniedzis visus nepieciešamos dokumentus “AquaRiga” reģistrēšanai Uzņēmumu reģistrā (UR), no kura sagaida atbildi nākamās nedēļas laikā. “Tiklīdz visi dokumenti būs kārtībā, sāksim rīkoties,” aģentūrai LETA sacīja “Rīgas ūdens” pārstāvis Arturs Mucenieks.

“Rīgas ūdens” neuzskata, ka “AquaRiga” dibināšana būtu pretlikumīga rīcība. “Par to ir daudz runāts Konkurences padomē, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kamerā, Latvijas Darba devēju konfederācijā. Dzirdējām pretenzijas, bet nevienā gadījumā nesaņēmām pārmetumus, ka rīkojamies pretlikumīgi,” uzsvēra Mucenieks.

Uzņēmuma pamatkapitālā plānots ieguldīt 105 000 latu, un paredzēts, ka desmit gadu laikā “Aqua Riga” gūs 4,6 miljonu latu lielu peļņu. Fasēto ūdeni kapitālsabiedrība sākotnēji plāno realizēt deviņos primārajos mērķa tirgos – Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā, Krievijas ziemeļrietumu reģionā, Somijā, Zviedrijā, Dānijā, Norvēģijā un Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+