Mobilā versija
+5.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
2. augusts, 2015
Drukāt

Apdrošinātājs: Automašīnā atstāta tehniskā pase ir dāvana zagļiem (1)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Daudzi autovadītāji ērtības labad sava auto tehnisko pasi mēdz glabāt salonā aiz saulessarga – tā ir ērtāk, ja vienu auto lieto vairāki ģimenes locekļi vai uzņēmuma darbinieki. Taču, ja auto tiek nozagts kopā ar tehnisko pasi, zagļi būtībā iegūst iespēju ar to droši pārvietoties vai pārdot, norāda apdrošināšanas kompānija “If Apdrošināšana”.

Turpinoties auto zādzību skaita pieaugumam, kļūst vairāk arī tādu zādzību, kad auto tiek nozagts kopā ar tajā glabātu transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību jeb tā dēvēto tehnisko pasi. Sabiedrības “If Apdrošināšana” atlīdzību daļa šonedēļ ir saņēmusi kāda KASKO polises klienta atlīdzības pieteikumu par nozagtu 2013.gada izlaiduma “Toyota Land Cruiser” automašīnu. Auto nozagts pa nakti Pierīgā, un tajā bijusi atstāta reģistrācijas apliecība.

“Teorētiski zagļiem bija iespējams ar nozagto auto naktī šķērsot Latvijas robežu un kādu laiku netraucēti pārvietoties pa visu Eiropas Savienību. Turklāt, kamēr par zādzību nav informēta policija, tiesībsargiem, apturot šādu auto, nerodas aizdomas, ka tas ir zagts, jo vadītājs var uzrādīt reģistrācijas apliecību,” skaidro “If Apdrošināšanas” transporta atlīdzību nodaļas vadītājs Pāvels Valainis.

Auto reģistrācijas apliecība dod iespēju zagļiem to piereģistrēt uz cita īpašnieka vārda ārzemēs un pārdot iespējami īsā laikā pat bez pretlikumīgas šasijas numuru nomaiņas. Tas savukārt apgrūtina nozagtā auto atgūšanu, jo tā jaunais īpašnieks var tikt uzskatīts par “labticīgu pircēju”, kurš par auto zādzību neko nav zinājis.

“Ir dažādi apsvērumi, kāpēc cilvēki sava auto svarīgāko dokumentu atstāj mašīnā, – visbiežāk tāpēc, ka auto lieto vairāki ģimenes locekļi. Šādi dokumentus mēdz glabāt arī uzņēmumos, ja auto dienesta vajadzībām izmanto vairāki darbinieki. Ir bijuši gadījumi, kad kravu pārvadātāji katram savam darbiniekam vienkārši izsniedz pa atslēgu komplektam un ļauj nodot maiņu, visus dokumentus un pat uzpildītu kravu kādu laiku atstājot bez uzraudzības noteiktā vietā,” stāsta Valainis.

Šāda autoīpašnieku vieglprātība, kad priekšroka tiek dota ērtībām, nevis drošībai, var sagādāt ne mazums raižu arī tad, ja auto ir iegādāta KASKO apdrošināšanas polise. Apdrošināšanas sabiedrības dokumentu atstāšanu auto salonā uzskata par rupju nevērību, tāpēc šādos gadījumos apdrošināšanas atlīdzība tiek samazināta vai pat atteikta.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Problēma jau arī ir pati tehniskā, kuras izmēri ir pietiekoši neērti lai to nēsātu līdzi.

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustāPēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (1)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+