Mobilā versija
+3.9°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
2. augusts, 2015
Drukāt

Apdrošinātājs: Automašīnā atstāta tehniskā pase ir dāvana zagļiem (1)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Daudzi autovadītāji ērtības labad sava auto tehnisko pasi mēdz glabāt salonā aiz saulessarga – tā ir ērtāk, ja vienu auto lieto vairāki ģimenes locekļi vai uzņēmuma darbinieki. Taču, ja auto tiek nozagts kopā ar tehnisko pasi, zagļi būtībā iegūst iespēju ar to droši pārvietoties vai pārdot, norāda apdrošināšanas kompānija “If Apdrošināšana”.

Turpinoties auto zādzību skaita pieaugumam, kļūst vairāk arī tādu zādzību, kad auto tiek nozagts kopā ar tajā glabātu transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību jeb tā dēvēto tehnisko pasi. Sabiedrības “If Apdrošināšana” atlīdzību daļa šonedēļ ir saņēmusi kāda KASKO polises klienta atlīdzības pieteikumu par nozagtu 2013.gada izlaiduma “Toyota Land Cruiser” automašīnu. Auto nozagts pa nakti Pierīgā, un tajā bijusi atstāta reģistrācijas apliecība.

“Teorētiski zagļiem bija iespējams ar nozagto auto naktī šķērsot Latvijas robežu un kādu laiku netraucēti pārvietoties pa visu Eiropas Savienību. Turklāt, kamēr par zādzību nav informēta policija, tiesībsargiem, apturot šādu auto, nerodas aizdomas, ka tas ir zagts, jo vadītājs var uzrādīt reģistrācijas apliecību,” skaidro “If Apdrošināšanas” transporta atlīdzību nodaļas vadītājs Pāvels Valainis.

Auto reģistrācijas apliecība dod iespēju zagļiem to piereģistrēt uz cita īpašnieka vārda ārzemēs un pārdot iespējami īsā laikā pat bez pretlikumīgas šasijas numuru nomaiņas. Tas savukārt apgrūtina nozagtā auto atgūšanu, jo tā jaunais īpašnieks var tikt uzskatīts par “labticīgu pircēju”, kurš par auto zādzību neko nav zinājis.

“Ir dažādi apsvērumi, kāpēc cilvēki sava auto svarīgāko dokumentu atstāj mašīnā, – visbiežāk tāpēc, ka auto lieto vairāki ģimenes locekļi. Šādi dokumentus mēdz glabāt arī uzņēmumos, ja auto dienesta vajadzībām izmanto vairāki darbinieki. Ir bijuši gadījumi, kad kravu pārvadātāji katram savam darbiniekam vienkārši izsniedz pa atslēgu komplektam un ļauj nodot maiņu, visus dokumentus un pat uzpildītu kravu kādu laiku atstājot bez uzraudzības noteiktā vietā,” stāsta Valainis.

Šāda autoīpašnieku vieglprātība, kad priekšroka tiek dota ērtībām, nevis drošībai, var sagādāt ne mazums raižu arī tad, ja auto ir iegādāta KASKO apdrošināšanas polise. Apdrošināšanas sabiedrības dokumentu atstāšanu auto salonā uzskata par rupju nevērību, tāpēc šādos gadījumos apdrošināšanas atlīdzība tiek samazināta vai pat atteikta.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Problēma jau arī ir pati tehniskā, kuras izmēri ir pietiekoši neērti lai to nēsātu līdzi.

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+