×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. jūnijs, 2014
Drukāt

Apdrošinātājs: Līgas un Jāņi prot līgot bez lieliem starpgadījumiem, taču Jāņiem ķibeles gadās biežāk

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Apdrošināšanas sabiedrības “BTA Insurance Company SE” (BTA) statistika par pēdējos trīs gados pieteiktajiem apdrošināšanas gadījumiem vasaras saulgriežu nedēļā liecina, ka Līgas un Jāņi ir saprātīgi un prot līgot bez lieliem starpgadījumiem.
Kopumā 2011., 2012. un 2013.gadā vasaras saulgriežu svētku nedēļā BTA no Līgām un Jāņiem saņēmusi 28 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus. Svētku laikā Jāņiem ķibeles gadījušās ievērojami vairāk nekā Līgām – no Jāņiem saņemti 25 apdrošināšanas gadījumu pieteikumi, bet no Līgām tikai trīs pieteikumi, informē BTA.
Kopumā trīs gados BTA saņēmusi 1026 pieteikumus par dažādiem apdrošināšanas gadījumiem, kas notikuši vasaras saulgriežu svētku nedēļā un izmaksājusi atlīdzības 847 000 eiro apmērā. Vidējā izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība par vienu gadījumu bijusi 826 eiro.
Apkopojot informāciju par saņemtajiem pieteikumiem no Jāņiem un Līgām vasaras saulgriežu nedēļā, BTA secinājusi, ka trīs gadu laikā no svētku gaviļniekiem saņemti tikai 28 apdrošināšanas pieteikumi, par kuriem kopumā atlīdzībās izmaksāti 8353 eiro, tātad, par vienu gadījumu vidēji izmaksāti 298 eiro. Tas liecina, ka svētku gaviļniekiem – Līgām un Jāņiem – ķibeles gadās salīdzinoši maz un, ja gadās, tad tās nav ļoti lielas. Visvairāk starpgadījumu Jāņiem un Līgām bijis uz ceļiem, proti, no 28 kopumā saņemtajiem atlīdzību pieteikumiem 18 pieteikumi bijuši OCTA un KASKO apdrošināšanas veidos. Pieci gaviļnieki guvuši traumas un vērsušies BTA ar atlīdzību pieteikumiem saistībā ar nelaimes gadījumu apdrošināšanu. Divus piemeklējusi ķibele ceļojuma laikā, savukārt divi citi vērsušies BTA ar pieteikumiem saskaņā ar vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu, un vienā gadījumā garnadži bija sabojājuši Jāņa īpašumu.
Lielākā apdrošināšanas atlīdzība – 1760 eiro – izmaksāta Jānim par ceļu satiksmes negadījumā bojātu 2005.gada izlaiduma “Volkswagen” markas automašīnu pērn jūnijā. Sadursme ar priekšā braucošu “Suzuki” markas transportlīdzekli notika ceļa posmā Rīga – Iecava, kur svētku priekšvakarā bija intensīva satiksme. Domādams, ka priekšā braucošā automašīna, kas parādīja kreiso pagriezienu, arī veiks apdzīšanu, Jānis uzņēma ātrumu, tomēr priekšā braucošā automašīna veica kreiso pagriezienu, un no sadursmes nebija iespējams izvairīties.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+