Latvijā
Kriminālziņas

Apē dzēsts augstas bīstamības ugunsgrēks dzīvojamā mājā0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Zane Bitere

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 19.jūlija plkst. 6.30 līdz 20.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 57 izsaukumus – 23 uz ugunsgrēku dzēšanu un 21 uz glābšanas darbiem, bet 13 no izsaukumiem bija maldinājumi, tā portālam “La.lv” pavēstīja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas pārstāve Inta Palkavniece.

Vakar plkst. 15.03 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rūpniecības ielu Apē, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka deg vienstāvu dzīvojamā māja ar mansardu pilnā 128m2 platībā, un, iespējams, gāzes eksplozijas rezultātā bija izsprāguši visi ēkas logi un ieejas durvis. Notikumācietušo nav. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks. Plkst. 20.21šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī plkst. 1.39 VUGD saņēma izsaukumu uz Ilūkstes ielu Rīgā, kur daudzstāvu dzīvojamā mājā bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka sešpadsmitstāvu dzīvojamās mājas atkritumu savākšanas telpā deg atkritumu konteiners 4m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas evakuēja 27 cilvēkus. Plkst. 2.58 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi,uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, sodrēji dūmvadā, dēļu kaudze, sausā zāle, meža zemsedze, sadzīves mantas, labības rugāji, elektrības kabelis, koks,veļas mašīna, apgaismojuma lampa, jumta konstrukcija, saimniecības ēka.

Saistītie raksti

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji Salaspils novadā un Rīgā nocēla no kokiem kaķus, kuri saviem spēkiem nespēja nokļūt lejā.

Turpinās ugunsgrēka, kas izcēlies Talsu novada Valdgales pagastā, dzēšanas darbi. Aktuālāinformācija par meža un kūdras ugunsgrēku Talsu novadā pieejama šeit.

 

LA.lv