×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. februāris, 2015
Drukāt

Apsver iespēju mainīt Latvijas Lauksaimniecības universitātes nosaukumu (27)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) jau šogad varētu mainīt savu nosaukumu, informēja LLU rektore Irina Pilvere.

Viņa norādīja, ka šāda iespēja šobrīd tiek vērtēta LLU stratēģijas izveides sakarā.

“Šobrīd augstskolā notiek diskusijas par to, vai šāds solis jāsper. Tāpat tiek diskutēts, kādam vajadzētu būt jaunajam nosaukumam, ja tas vispār tiks mainīts,” sacīja Pilvere.

LLU rektore pauda, ka augstskolas pašreizējais nosaukums neatspoguļojot pat tās darbības pamatvirzienus, radot iespaidu, ka šajā mācību iestādē iespējams apgūt tikai ar lauksaimniecību saistītas zinības.

“Augstskolai šobrīd ir četru pamatvirzieni – lauksaimniecība, pārtikas tehnoloģija, mežrūpniecība un kokapstrāde. Tāpat ir studijas ekonomikā, būvniecībā, informācijas tehnoloģijās un vairākās citās jomās, bet nosaukumā tas viss nav atspoguļots,” sacīja LLU rektore.

Augstskolas vadītāja norādīja, ka arī vairākās citās Eiropas valstīs pēdējo 10 gadu laikā ir mainīti augstskolu nosaukumi, tādējādi tos aktualizējot.

Runājot par iespējamo jauno LLU nosaukumu, Pilvere teica, ka attiecībā uz šo ir, “cik cilvēku, tik arī viedokļu”. Rektores pašas skatījumā augstskolas nosaukumā vārdu “lauksaimniecības” vajadzētu aizstāt ar “dzīvības zinātņu” – līdzīgi, kā tas darīts vairākās citās Eiropas valstīs.

Jautājumu par iespējamo LLU nosaukuma maiņu plānots izlemt šā gada pavasarī.

Jau ziņots, ka Pilvere LLU rektores amatā nonāca pērn.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Nesaprotu, kāpēc rektore izturas tik nievājoši pret lauksaimniecības nozari,kas tradicionāli ir bijusi un ceru, ka arī nākotnē būs mūsu valsts pamatnozare! Esmu šīs mācību iestādes absolvente un lepojos ar to. Rektorei ir kāds mazvērtibas komplekss.

 2. Arī es esmu beigusi 1959.gadā LLA – LATVIJAS LAUKSAIMNIECĪBAS AKADĒMIJU un visu mūžu esmu pateicīga par tām zināšanām,ko tā man devusi. Pietiek jau,ka nosaukums vienreiz mainīts. Atkal tā infantīlā pakaļskriešana kaut kādām ārzemju tendencēm! Ar nosaukumu mainīšanu darbības kvalitāte necelsies , bezjēgas izdevumi gan.

 3. KĀDĒĻ UNIVERSITĀTE, ja jau brīvās LATVIJAS laikā tā bija LATVIJAS LAUKSAIMNIECĪBAS AKADĒMIJA? Piekrītu rektorei par nosaukuma maiņu! Nesaprotu, kāpēc nevarēja pastāvēt “AKADĒMIJA”??? Tāpat kā izmainīja KONSERVATORIJA pret AKADĒMIJU? JA pasaulē pirma augstākā mūzikas augstskola Venēcijā bija KONSERVATORIJA, tad kuram vajadzāja kaut ko mainīt!? Ir taču pietiekami DAUDZ augstāko macību iestāžu pasaulē, kas saucas “AKADĒMIJA” vēl šodien!?? ES savu augstskolu saucu par Jāz.Vītola LATVIJAS VALSTS KONSERVATORIJA! Vītols AKADĒMIJU nav dibinājis!?

  • Cik saprotu, tad te neiet runa par “universitātes” nosaukuma maiņu, te iet runa par to, ka ir jāmaina viss nosaukums, lai nebūtu “Lauksaimniecības universitāte”.

 4. Drīzāk vajadzētu mainīt pašu rektori

 5. Noteikti ir jāpaliek nosaukumam – Latvijas Lauksaimniecības universitāte.
  Vēsturiski jau LLU ir piesaistīta lauksaimniecībai un lauku attīstībai vai tā ir mežsaimniecība, būvniecība vai ekonomika – tas viss ir cieši saistīts. Manuprāt, LLU (vai agrāk LLA) ir iemantojusi savu atpazīstamību – un tie kas vēlas studēt kādā no Latvijas augstskolām – noteikti iepazīstas ar augstskolu piedāvātajam programmām. Es esmu noteikti PRET LLU nosaukuma maiņu.

 6. kā pērn sāka tā uzreiz visu čakarē, ēdnīca likvidēta, doktorats likvidets, fakultātes apvieno bez pamatojuma, studiju programmas slēdz nebrīdinot,, un tagad vēl nosaukumu čakarēs,,

 7. Unverstātei laikam naudu, nav kur likt….
  Labāk būtu iegādājušies jaunu aparatūru vai izremontējuši kādu auditoriju.
  Tagad nomainīs bezjēdzīgi nosaukumu un taisīs jaunus izkārtnes.

 8. ko nu skalda matus… mežu saimniec’ba vai lauku saimiecība…
  tas pats jau vien ir.
  mežs vai lauks.

  visiem tik gribas baigi moderniem būt un bez jēgas visu ko mainīt

 9. lieciet taču mierā ! Atbildēt

  Kāpēc vienmēr visu jāmaina? Arī vēsturisko “Rīgas politechniskā institūta” nosaukumu bez kādas jēgas nomainīja.

 10. Jelgavas Universitāte
  vai
  Zemgales Universitāte

  • Domāju šādi var saukt, ja nav specializācijas, vienkārši katrā reģionā pa identiskai augstskolai ar visām nozarēm.

   te viņa neizceļas ar reģionalitāti bet ar specializāciju.

 11. 1981 g. LLA absolvents.Nedariet kaunu tiem, kuri kādreiz šeit mācījās.Nezinu kā tagad, bet tajos laikos mēs guvām patiesi izcilu izglītību.Nomainot ārējo šilti lietas būtība nemainīsies, nedz vairs sakarīgas lauksaimniecbas, nez arī fundamentālas izglītības…

 12. Dzīvības zinātņu-vai tad mēģenēs audzē embrijus. Kādā sakarā tāds nosaukums?
  Tad jau vienkāršāk ,kā Eiropā -Jelgavas universitāte,ar to arī viss ir pateikts.
  Par precīzām fakultātēm var uzzināt caur universitātes mājas lapu=kā Eiropā.

 13. Tu tur izsakies par savu māti, māsām un meitām?

 14. sociāli atstumtais Atbildēt

  te ir vienkārša lieta – tā kā patlaban dzīvojam ,, vadāmā haosa ,, ģeopolitiskā situācijā un tā acīmredzot ,, pūš ,, no dīķa otra krasta , tad redz pie tā visa piederas , piedienas – kāda tur nabagiem vēl Akadēmija vai Universitāte ? kādreiz bija tāds pantiņš : mans dom’ tā ; – jarundā ! rauj’ nost skārd’ , ar viss vārd’ …

 15. Nu nē! Ja maina – tad ZEMKOPĪBAS, kā saucas ministrija, un te būtu ietverta arī planēta Zeme.

  • O! pareizi, Laura! Miljons. Tas ir vārds, kas latviešu valodā ietver gan laukus gan mežus.

   ja jau nu tik precīzi grib tos mežus.. un OBLIGATI gribas paakstities un pamainīt.

   Bet atgādinu – senatniģumā ir vērtība.

 16. Esmu pabeidzis LA, un, kā bija akadēmija priekš manis, tā arī paliks!!! Nevis tur vēl kaut kāda “dzīvības zinātņu” – galīgi safārējušies!!!

 17. Pašķir prāta lapas atpakaļ – akadēmija un paliek akadēmija un nevis jaunprātnieku ienākumi zīmogus mainot un veidlapas un šiltes… Tā jau var aizrunāties līdz vaboļu un zvaigžņu operatoriem!

  • Malacis,nauda LV jātaupa,nevis jāšķiež pa labi un pa kreisi,Izskatās,ka pašlaik tas ir modes kliedziens.

  • ;)))…

   vaboļu operatoriem..

   nepārspe’jami labs!! ceru, ka viņiem šitos komentus kāds izdrukās un parādīs! kāds LLU patriots – varat izdrukāt un nosūtīt tai čiekurei uz P. pilverei?

 18. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Esmu 1966.gada absolvents. Mums viņa kā bija Akadēmija, tā arī paliks. Pamatā jau gan ir lauksaimniecība, bet labam speciālistam ir jābūt ar ļoti vispusīgām zināšanāsm. Esmu lepns, ka beidzu Mehus!

 19. Vai ir kādi pētijumi, ka nosaukuma maiņa ir uzlabojusi darbu, jeb iznākumu(rezultātu jaunlatviešu valodā)?

Draugiem Facebook Twitter Google+