×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Aptauja: Baltijas valstu iedzīvotāji visvairāk baidās no nabadzības (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Baltijas valstu iedzīvotāji visvairāk baidās no nabadzības, liecina apdrošināšanas sabiedrības “ERGO” Drošības indekss, ko izstrādājusi kompānija un pētījumu centrs “SKDS”.

Aptauja trijās Baltijas valstīs liecina, ka tikai nedaudz vairāk kā trešdaļa Baltijas valstu iedzīvotāju baidās no uzbrukuma uz ielas. 60% latviešu, 55% lietuviešu un 47% igauņu norāda, ka viņi baidās zaudēt darbu, savukārt 71% latviešu, 69% lietuviešu un 62% igauņu baidās, ka viņiem vecumdienās nebūs pietiekamu iztikas līdzekļu.

Pētījuma rezultāti rāda, ka Baltijas iedzīvotājus salīdzinoši maz satrauc arī tas, ka viņi varētu piedzīvot seksuālu vardarbību. Vairums noraida iespējamību, ka viņiem varētu uzbrukt tautības, reliģiskās pārliecības vai seksuālās orientācijas dēļ – 68% latviešu, 75% lietuviešu un 83% igauņu nesatrauc šāda varbūtība.

Aptaujas dalībniekus nedaudz vairāk satrauc emocionāla vardarbība. Aptuveni piektā daļa respondentu Baltijas valstīs baidās, ka tā varētu notikt ar viņiem mājās, ģimenē. Raizes par darba devēju vai kolēģu uzvedību, kas varētu raisīt nepatīkamas emocionālas sekas, vairāk raksturīgas latviešiem (31%) un lietuviešiem (29%) nekā igauņiem (19%).

Dati iegūti Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju aptaujā, kura veikta interneta vidē, balstoties uz pētījumu centra “SKDS” respondentu paneli. Kopumā tika aptaujāti 1005 pastāvīgie iedzīvotāji katrā valstī vecumā no 18 gadiem līdz 74 gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kopš esmu pensijā ,mani neviens nav uzaicinājis aptaujās.Līdz cik gadiem mēdz uzklausīt iedzīvotājus? Neciešu čīkstētājus,tikai uzskatu ,ka satrauc emocionālais iespads ,nevis bailes no nabadzības ,.Jo, šī nabadzība neraisa optimistisku emociju ,vidēji pensijas apmēri nenodrošina normālu izdzīvošanu ,kas rada kauna izjūtu ,ka esi Latvijas PILSONIS!

  2. Latvijā ir ievērojamas kultūras patērēšanas tradīcijas. Kultūras radīšana prasa izmaksas, un patērēšana arī paņem daļu no personīgā budžeta. Nabadzības apstākļos kultūra spiestā kārtā nevar būt prioritāte, tātad latviešu budžets nevar būt izdzīvošanas budžets. Vēl lielāki izdevumi ir sagaidāmi, ja jaunajām ģimenēm dzimst bērniņi. Un tā ir valsts atbildība, kā tās jaunās ģimenes nodrošināt ar atbilstošu budžetu. Nepārcelt tās problēmas uz Lielbritānijas, Zviedrijas, Norvēģijas, jeb Vācijas sociālo sistēmu izdevumu sadaļu. Darba vietas, darba vietas prasa sabiedrība, eiropeiskas darba vietas, nevis vergturību! Kurās ir nenormālas prasības, par viszemāko algu un visvājāko sociālo nodrošinājumu.

  3. vai tad 20dos esam kljuvushi ljoti bagaati ???

Draugiem Facebook Twitter Google+