×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. novembris, 2016
Drukāt

Aptauja: Bulgārijā prezidenta vēlēšanās pirmajā kārtā uzvar opozīcijas kandidāts

APAP

Rumens Radevs

Bulgārijas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā svētdien visvairāk balsu saņēmis opozīcijā esošo sociālistu sabiedrotais Rumens Radevs, kas nozīme, ka tiks rīkota vēlēšanu otrā kārta, liecina nobalsojušo vēlētāju aptaujas.

Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu kompāniju “Alpha Research” un “Gallup International” rīkotajās nobalsojušo vēlētāju aptaujās noskaidrots, ka bijušais gaisa spēku komandieris Radevs varētu būt ieguvis 24,8% līdz 26,7% vēlētāju balsu.

Bulgārijas premjerministra Boiko Borisova protežē Cecka Cačeva ierindojusies otrajā vietā ar 22,5% līdz 23,5% balsu.

Borisovs ir paziņojis reportieriem, ka atkāpsies no amata, ja Čačeva neuzvarēs vēlēšanu otrajā kārtā.

Analītiķi bažījas, ja Cačeva neuzvarēs otrajā kārtā, kas paredzēta13.novembrī, Borisovs varētu izsludināt jaunas vēlēšanas, izraisot politisko nestabilitāti valstī.

Vērtējot Cačevas un Radeva politiskās nostādnes, analītiķi secinājuši, ka Radevs ir pozitīvāk noskaņots pret Krieviju un varētu mēģināt nosvērt Bulgāriju uz austrumiem.

Bulgārijas prezidenta amats ir vairāk ceremoniāls, tomēr prezidenta pienākumos ietilpst vairāku augsta ranga drošības un tiesu sistēmas amatpersonu izraudzīšanās, un prezidentam ir tiesības krīzes laikos iecelt tehnokrātu valdību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+