×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. decembris, 2014
Drukāt

Aptauja: Krievijā rubļa kritums svarīgāks par karu Ukrainā

LETA/AFPLETA/AFP

Krievijas iedzīvotāji sākuši sajust ekonomiskās krīzes ietekmi un uzskata, ka rubļa kursa dramatiskais kritums ir svarīgāks par karu Ukrainā, liecina pētījumu centru “GfK” un “Synovate Comcon” aptauju rezultāti.

Tādas tēmas kā cenu pieaugums, rubļa devalvācija, nepieciešamība taupīt personīgos līdzekļus ceturtajā ceturksnī pirmo reizi pēdējo mēnešu laikā nozīmīguma ziņā apsteigušas karadarbību Ukrainā.

Puse respondentu atzinuši, ka, sākot ar novembri, krīzes dēļ viņi sākuši ekonomēt visās patēriņa kategorijās.

49% lielo pilsētu ekonomiski aktīvo iedzīvotāju sākuši taupīt uz ilgi lietojamu preču rēķina, 42% – uz pakalpojumu, bet 39% – uz pārtikas produktu rēķina. Visās šajās kategorijās ekonomējošo iedzīvotāju skaits, salīdzinot ar trešo ceturksni, pieaudzis par trim līdz septiņiem procentpunktiem.

Novembra aptaujā iekšējās ekonomiskās problēmas pirmo reizi pēdējo piecu gadu laikā iekļuvušas trīs aktuālāko tēmu vidū.

Par pēdējā mēneša aktuālāko tēmu kļuvis rubļa kursa kritums (uzskata 75%), otrajā vietā ir karš Ukrainā (67%), trešajā – ekonomiskā krīze Krievijā (59%).

Trešajā ceturksnī trīs svarīgākās tēmas bija karš Ukrainā (82%), Krievijas pārtikas kontrsankcijas (59%), Krievijai noteiktās sankcijas (55%).

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+