×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Aptauja: Otro mēnesi pēc kārtas mazinās SC popularitāte

LETALETA

Kaut arī politiskās apvienības “Saskaņas centrs” (SC) reitings samazinās otro mēnesi pēc kārtas, SC arī septembrī bija populārākais politiskais spēks, liecina “Latvijas faktu” aptaujas rezultāti.

 

Ja rīt notiktu Saeimas vēlēšanas, septembrī visvairāk – 24,3% – respondentu bija gatavi balsot par SC, otrā populārākā partija bija “Vienotība”, par kuru balsotu 14,4% vēlētāju, savukārt Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) bija gatavi atbalstīt 9,4% vēlētāju.

SC popularitāte salīdzinājumā ar augustu samazinājās par 1,8 procentpunktiem – augustā par SC bija gatavi balsot 26,1% vēlētāju, bet jūlijā – 28,2%. Arī “Vienotības” un ZZS atbalsts septembrī nedaudz samazinājās salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – attiecīgi par 0,2 un 0,4 procentpunktiem.

Tikmēr nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK popularitāte pieauga no 5,7% augustā līdz 6,5% septembrī. Vēl viens koalīcijas politiskais spēks – Reformu partija – varētu rēķināties ar 1,8% vēlētāju atbalsta, kas ir par 0,1 procentpunktu mazāk nekā augustā.

Pārējās partijas nesasniedz 5% vēlētāju atbalstu, kas nepieciešams iekļūšanai Saeimā. Partijai “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” atbalstu pauda 0,5% vēlētāju, Vladimira Lindermana dibinātajai partijai “Par dzimto valodu” – 0,6% iedzīvotāju, bet Latvijas Sociāldemokrātiskajai strādnieku partijai – 0,7% aptaujāto. Par kādu citu partiju septembrī bija gatavi balsot 0,2% respondentu.

Septembrī 28,8% vēlētāju nezināja, kuru partiju atbalstītu Saeimas vēlēšanās, bet vēl 12,7% aptaujāto norādīja, ka vēlēšanās nepiedalītos.

“Latvijas faktu” aptauja veikta no 6.septembra līdz 18.septembrim, un tajā piedalījās 1005 Latvijas pilsoņi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+