Mobilā versija
+12.3°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
11. jūlijs, 2014
Drukāt

Aptauja: sievietēm košas krāsas liek justies labāk, bet izvēlas melno

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Puse Latvijas sieviešu atzīst, ka krāsains apģērbs viņām liek justies skaistākām, tomēr 74% atzīst, ka visbiežāk izvēlas melnas krāsas drēbes, atklāj “Dove” veiktās aptaujas dati. Aptauja veikta kampaņas ietvaros, kurā “Dove” aicina sievietes izvēlēties vairāk krāsu savā garderobē, jo tas var ievērojami uzlabot gan garastāvokli, gan pašapziņu.

Aptaujas dati liecina, ka krāsas atstāj pozitīvu iespaidu ne tikai uz pašām krāsaina apģērba valkātājām, bet arī apkārtējiem. 74% sieviešu atzīst, ka reizēs, kad viņas nēsā krāsainu apģērbu, tām tiek pievērsta manāmi lielāka pozitīva uzmanība, nekā izvēloties neitrālas krāsas apģērbu. Tikai 3% sieviešu uzskata, ka apkārtējie nepamana, ja viņas nēsā krāsainas drēbes.

54% sieviešu norāda, ka, nēsājot krāsainu apģērbu jūtās skaistākas un priecīgākas, savukārt 22% atzīst, ka košas krāsas viņu apģērbā tām liek justies pašpārliecinātākām.

Neskatoties uz uzmanību, kas tiek veltīta koša un krāsaina apģērba valkātājām, pārliecinošs vairākums sieviešu tomēr atzīst, ka ikdienā visbiežāk savā garderobē dod priekšroku melnai krāsai – tā apgalvojušas 74% respondenšu, bet kā otro populārāko (65%) minot zilo krāsu. Vismazāk, sievietes izvēlās valkāt oranžas krāsas apģērbu – to ļoti bieži izvēlas tikai 5% no aptaujātajām sievietēm.

Līdzīgas tendences parādās arī “Dove” globāli veiktā pētījuma rezultātos – lielākā daļa sieviešu ir pārliecinātas, ka krāsains apģērbs viņām liek justies labāk, bet tikai puse sieviešu nēsā apģērbu savās mīļākajās krāsās. Teju divas trešdaļas sieviešu nejūtas pārliecinātas citu krāsu apģērbā kā tikai melnā vai baltā.

Psiholoģe Elita Keiša sieviešu krāsu izvēli apģērbā komentē, sakot: “Veroties spogulī, mēs mēdzam sevi vairāk kritizēt nekā uzmundrināt – tas ietekmē arī mūsu krāsu izvēli apģērbā. Emocionālais noskaņojums un attieksme pret savu atspulgu iespaido to, vai uzdrošināmies būt laimīgas un vilkt tādas krāsas apģērbu, kādu vēlamies, vai tomēr izvēlamies krāsas, kuras palīdz palikt nepamanītām. Tas nozīmē, ka sievietēm, lai uzdrošinātos vilkt košu apģērbu un piesaistīt apkārtējo uzmanību, ir vispirms nepieciešams sevi patiesi mīlēt un apzināties savu skaistumu.”

Vairāk nekā puse sieviešu (64%) atzīst, ka tērpjas krāsainās vai košās drēbēs brīvajā laikā. Savukārt uz darbu tikai 5% sieviešu uzdrīkstas vilkt krāsainu apģērbu.

“”Dove” piedāvā dezodorantu līniju ar nosaukumu “Invisible Dry 100 Colours”, kas neatstāj baltus un redzamus traipus, kā arī nerada apģērba krāsas izmaiņas. Ar šo dezodorantu vēlamies iedrošināt nēsāt krāsainu apģērbu un justies labi, neuztraucoties par dezodorantu radītajiem traipiem uz krāsainā apģērba,” saka “Dove” dezodorantu zīmola vadītāja saka Evita Meiere.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+