×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
6. maijs, 2015
Drukāt

Aptauja: Teju puse iedzīvotāju nespēj nosaukt, kam jākļūst par Valsts prezidentu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Teju puse iedzīvotāju nespēj nosaukt, kuram kandidātam jākļūst par Valsts prezidentu. Tā liecina jaunākā SKDS veiktā aptauja, trešdien vēstīja “LNT Ziņas”.

Gandrīz 44% aptaujāto nav varējuši pateikt, kuru kandidātu Saeimai vajadzētu ievēlēt Valsts prezidenta amatā.

17% uzskata, ka par prezidentu jākļūst Latvijas Reģionu apvienības izvirzītajam Mārtiņam Bondaram, 14% atbalsta Sandru Kalnieti no “Vienotības”, bet 10% iestājas par Egilu Levitu.

Pārējie kandidāti, starp kuriem gan nav nupat nominētais Raimonds Vējonis, saņēmuši mazāku atbalstu.

Aptauja arī atklāj, ka potenciālie kandidāti saņēmuši viduvēju vai zemu vērtējumu. No desmit punktiem augstākā atzīme ir 5,3, ko saņēmis Bondars. Levitu aptaujātie novērtējuši ar 4,9, bet Kalniete un Māris Riekstiņš saņēmis 4,6 punktus. Pārējiem bijis vēl zemāks vērtējums.

Sociologa, SKDS vadītāja Arņa Kaktiņa vērtējumā šī aptauja liecina, ka neviens no minētajiem kandidātiem nebauda plašu sabiedrības atbalstu. “No sabiedrības skatu punkta acīmredzot neviens no viņiem nav tik harizmātisks, ka mēs varētu teikt, ka nepārprotami vismaz puse vai divas trešdaļas alkst šo cilvēku redzēt prezidenta amatā,” vērtēja Kaktiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. es tomēr zinu - . Atbildēt

    nevienu no augstākminētajiem !!!

  2. Nav ko piebilst Antona teiktajam!!! TIEŠI TĀ!!!

  3. Ko jūs te varat ņemties ar tām aptaujām! Vienu laiku te “aptaujājās” par partijām, kur vienmēr 1. vietā bija SC. Vai ir jārīko aptaujas, kur rezultāts jau gadiem ilgi zināms? Dažiem cilvēkiem nav ko darīt un tad viņi izdomā, ka jārīko aptaujas. Šie aptauju rīkotāji nav spējīgi saprast, ka tāda aptauja ir vienīgi priekš viņiem patīkams laika kavēklis un manipulācijas ar sabiedrību, nekas vairāk. Hobijs bez objektīva seguma. Un tūlīt tiek piesaistīti žurnālisti un nu visiem ir ko darīt – var kult tukšus salmus. Tagad atkal, kas tur ko brīnīties, ka puse nezina, kas varētu būt prezidents, ja šī puse par politiku vispār neinteresējas? Tā ir pie mums, tā ir citur. Tas ir veids, kā manipulēt ar sabiedrisko domu.

Draugiem Facebook Twitter Google+