Mobilā versija
-0.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
21. februāris, 2015
Drukāt

Aptuveni 200 cilvēki lūguši sevi ievietot kredītu atteikumu sarakstā

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas (LNKA) piedāvāto iespēju cilvēkiem iekļaut sevi sarakstā, kurā ievietotajiem netiek izsniegts aizdevums, izmantojuši aptuveni 200 cilvēki, aģentūrai LETA pastāstīja LNKA vadītāja Baiba Fromane.

Iespēja ieviest sevi kredītu atteikumu sarakstā ir risinājums cilvēkiem, kuri apzinās, ka viņi krīzes situācijās vai citu apstākļu dēļ pieņem lēmumus, ko nevēlētos pieņemt vai ko nespēj adekvāti izvērtēt, skaidroja Fromane. Cilvēks var iekļaut sevi šajā sarakstā uz paša norādītu periodu – vienu, diviem, trim gadiem. Sarakstu ievēro visi asociācijas biedri, kas ir vairāk nekā 70% no tirgus.

Asociācija piedāvā arī vidutāja pakalpojumus. Šis risinājums paredzēts pakāpeniskai parādu atmaksai tiem cilvēkiem, kuri aizņēmušies pie vairākiem kredītdevējiem, bet finansiālā situācija ir mainījusies un tie nespēj kredītus atmaksāt noteiktajos termiņos, skaidroja Fromane. Asociācijas piedāvāto vidutāja pakalpojumu izmantojuši vairāk nekā 400 cilvēki. Ar vidutāja palīdzību līdz šim savus parādus seguši vairāk nekā 30 cilvēki.

Šogad LNKA ieviesusi jaunu pakalpojumu – finanšu pratības konsultantu. Saruna ar konsultantu būs pieejama asociācijā cilvēkiem, kuriem vajadzēs saprast, kā organizēt savas finanses, kā labāk plānot naudas plūsmu, kā segt parādus. Pakalpojums būs bez maksas. Lai saņemtu šo pakalpojumu, klientiem jāpiezvana asociācijai un jāpierakstās konkrētā laikā. “Esam ieinteresēti, lai mūsu klienti ir pēc iespējas izglītotāki un saprastu, kurā situācijā kurš finanšu pakalpojums tiem ir piemērotākais,” pakalpojuma ieviešanu komentēja Fromane.

Pievienot komentāru

Inkubators biznesa grūdienamBiznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+