Ekonomika
Bizness

Ar 100 tūkstošiem atbalsta jauninājumus – riteni, sienu paneļus, interaktīvas rotaļlietas 0

Publicitātes foto

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) jaunajā inovāciju vaučeru programmā noslēgusi pirmos līgumus ar sešiem uzņēmumiem par jaunu produktu radīšanu ar kopējo programmas līdzfinansējumu vairāk nekā 100 tūkstošu eiro apmērā, vēsta LIAA.

Līgumi noslēgti ar SIA „Cubies” par uzlabotas interaktīvās rotaļlietas bērniem izstrādi, SIA „Sonocase” par portatīvā skaļruņa – mobilā telefona turētāja izstrādi, ar SIA „Smartfoody” par augu valsts proteīna batoniņa attīstīšanu, ar SIA “Scandi Home Latvia” par energoefektīvas sienas un jumta paneļa izveidi, ar SIA “„Hackmotion” par valkājama sensoru sistēmas izstrādi cilvēka stājas un kustību monitoringam un SIA „Brum Brum” par regulācijas un balsta stiprinājuma elementu uzlabošanu bērnu balansa ritenim.

Šī gada februārī tika uzsākta inovāciju vaučeru atbalsta programma maziem un vidējiem komersantiem jaunu produktu un tehnoloģiju attīstībai. Šis ir viens no veidiem kā LIAA atbalsta inovatīvu ieceru īstenošanu, kopīgi veicinot Latvijas tautsaimniecības izaugsmi.

„Mēs esam gandarīti ar pirmajām iesniegto projektu idejām, jo tās patiešām ir inovatīvas un būs atbalsts mazajiem un vidējiem uzņēmumiem jaunu produktu un tehnoloģiju attīstīšanā. Pagaidām apstiprināti ir pieteikumi no Rīgas un Rīgas reģiona – Jūrmalas un Babītes uzņēmumiem, bet ceram, ka tikpat aktīvi būs arī uzņēmumi reģionos,” informē LIAA Tehnoloģiju departamenta direktors Edgars Babris. Projekta īstenošanas laiks katram uzņēmumam ir atšķirīgs – sākot no trīs mēnešiem līdz vienam gadam.

Inovāciju vaučeri uzņēmums var izmantot jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādes finansēšanai. Jauns produkts šajā programmā ir preces un pakalpojumi, kuri ir pilnīgi jauni vai kuriem ir uzlabotas to funkcionālās īpašības un paredzamais lietošanas veids, savukārt jauna tehnoloģija šajā programmā ir izmaiņas tehnoloģijā, iekārtās un programmatūrā, kas uzlabo ražošanas vai pakalpojuma sniegšanas procesu vai metodes.

LA.lv