Ar 11. “bullīti” ir uzvara pār “Baris” 0

KHL čempionātā Rīgas “Dinamo” trešdien ilgā pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 0:0, 1:0) savā laukumā pārspēja vienu no līgas līdervienībām Astanas “Baris”.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Līdz ar to desmitajā Latvijas kluba spēlē pēc kārtas kāda no komandām uzvarēja ar vienu vārtu pārsvaru. Tāpat Rīgas “Dinamo” izcīnīja ceturto panākumu pēc kārtas. Vārtus Rīgas “Dinamo” komandas labā pamatlaikā guva Kails Vilsons un Sandis Ozoliņš, bet “Baris” rindās izcēlās Dmitrijs Upers un Nikolajs Antropovs.

Savukārt pēcspēles metienu sērija ilga 11 metienu kārtas, izšķirošo metienu realizējot Marselam Hosam.

Spēle iesākās mierīgā cīņā, tā arī noritēja liela daļa pirmās trešdaļas, komandām neizveidojot daudz bīstamu momentu, bet labākās vārtu gūšanas iespējas bija “Baris” komandai. Tomēr rezultātu 14.minūtē atklāja tieši rīdzinieki – Sandim Ozoliņam ar pirmo metienu neizdevās gūt vārtus, tomēr ripa nokļuva tukšā vārtu stūrī pie Vilsona, kurš nekļūdījās. Ar rezultātu 1:0 arī noslēdzās pirmā spēles daļa. Tāpat pirmajā trešdaļā neveiksmīgā epizodē traumu guva Krišjānis Rēdlihs, kurš laukumā atgriezās vien otrajā spēles daļā.

Otro trešdaļu “Baris” iesāka ļoti aktīvi un ceturtajā minūtē ieguva iespēju spēlēt vairākumā. Šo mazākumu rīdziniekiem neizdevās izturēt un desmit sekundes pirms tā beigām izcēlās Upers, kurš saņēma ripu vārtu priekšā, metot nekļūdīgi. Tomēr 33.minūtē rīdzinieki atguva vadību, kad, spēlējot vairākumā, pēc skaistas saspēles rezultatīvs bija Ozoliņš. Trešdaļas beigas mājinieki aizvadīja samērā nepārliecinoši un arī zaudēja vārtus, kad 38.minūtē izcēlās Antropovs. Līdz ar to pēc otrās trešdaļas rezultāts bija neizšķirts 2:2.

Trešajā trešdaļā ļoti aktīvi darbojās Rīgas “Dinamo” hokejisti un komandai praktiski visu laiku piederēja pārsvars, kas brīžiem pat bija nospiedošs. 72 sekundes pirms pamatlaika beigām Miks Indrašis nopelnīja iespēju mājiniekiem cīnīties vairākumā, tomēr vārti tā arī netika gūti. Noslēdzošās trešdaļas vidū laukumu traumas dēļ nācās atstāt rīdzinieku uzbrucējam Gintam Meijam.

Arī papildlaikā rīdziniekiem bija liels pārsvars, tomēr rezultāts nemainījās un uzvarētāju nācās noskaidrot “bullīšos”. Tajā ātri vārtus guva Pols Šekura un Aleksandrs Ņiživijs, tomēr arī “Baris” atbildēja ar diviem precīziem metieniem. Vēl pa reizei komandas ar realizētiem metieniem apmainījās devītajā sērijā, bet 11.sērijā uzvaru nodrošināja Hosa.

Šajā spēlē rīdziniekiem vēl nepalīdzēja iepriekšējos mačos traumētie aizsargs Rodrigo Laviņš un uzbrucējs Andris Džeriņš. Tāpat komandai, visticamāk, līdz pat sezonas beigām nevarēs palīdzēt aizsargs Oskars Cibuļskis.

Savukārt Astanas kluba rindās debitēja kanādiešu aizsargs Kems Bārkers, kurš aizvadījis vairāk nekā 300 spēles Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

Šīs mājas spēļu sērijas turpinājumā Rīgas klubs ik pēc dienas uzņems arī Omskas “Avangard”, Hantimansijskas “Jugra” un Jekaterinburgas “Avtomobilist” hokejistus, noslēdzot regulārā čempionāta pirmo spēļu apli. Savukārt pēc tam “Dinamo” hokejisti ar šīm četrām komandām tiksies jau izbraukumā. Rīgas “Dinamo” nākamā pretiniece “Avangard” trešdien ar 1:3 izbraukumā piekāpās Maskavas CSKA hokejistiem.

Pie vismaz viena punkta Rīgas “Dinamo” oktobrī tika desmit no 11 aizvadītajām spēlēm. Šajās 11 cīņās tika piedzīvoti tikai trīs zaudējumi. Rīgas “Dinamo” ar izcīnītiem 47 punktiem 24 spēlēs nostiprinājās Rietumu konferences kopvērtējuma trešajā vietā.

Savukārt “Baris” vienība ar 53 punktiem 24 mačos atrodas Austrumu konferences kopvērtējuma otrajā vietā, bet visas līgas kopvērtējumā ieņem trešo pozīciju.