Ar diviem iemestiem vārtiem Dinamo” zaudē arī “Torpedo” 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē otrdien ar rezultātu 2:3 (1:1, 0:1, 1:1) izbraukumā piekāpās Ņižņijnovgorodas “Torpedo” komandai.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85

Latvijas kluba labā vārtus guva Miks Indrašis un Kaspars Daugaviņš, kuram šis bija pirmais precīzais raidījums KHL, bet “Torpedo” komandā izcēlās Mihails Varnakovs, Jevgēņijs Varlamovs un Ruslans Zainuļins.

Uzvaras vārtus Zainuļins guva trešās trešdaļas 19.minūtē. Tas notika 18 sekundes pēc tam, kad Daugaviņš bija panācis izlīdzinājumu 2:2.

Mačs sākās ātrā tempā ar vairākiem uzbrukumiem uz abiem vārtiem, bet pirmās trešdaļas piektajā minūtē uz noraidīto soliņu devās Kaspars Daugaviņš. “Torpedo” hokejistiem vairākuma realizēšanai bija nepieciešamas vien 26 sekundes, kad Varnakovs ar spēcīgu un precīzu metienu no iemetiena apļa pārspēja Māri Jučeru, atklājot cīņas rezultātu.

Pēc zaudētiem vārtiem rīdzinieki neapjuka un uzreiz centās atspēlēties, radot vairākas bīstamas epizodes pie pretinieku vārtiem, tomēr “Torpedo” vārtsargs Vitālijs Kovaļs darbojās nevainojami un rezultāts nemainījās. Mača 13.minūtē mazākumā palika arī mājinieki, kas “Dinamo” komandai ļāva izlīdzināt rezultātu. Pēc lieliskas saspēles pretinieku vārtu priekšā uzbrukumu ar rezultatīvu metienu noslēdza Indrašis, kurš ripu raidīja gandrīz tukšos vārtos – 1:1.

Panākuši neizšķirtu, “Dinamo” hokejisti turpināja spēlēt ļoti aktīvi, kas trīs ar pusi minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām ļāva nopelnīt soda metienu, tomēr Džeimijam Džonsonam neizdevās pārspēt Kovaļu. Turpinājumā cīņas gaita bija izlīdzinājusies un arī “Torpedo” ik pa laikam bīstami apdraudēja rīdzinieku vārtus, bet pašā trešdaļas izskaņā arī Varnakovam bija iespēja realizēt soda metienu, taču arī šajā duelī pārāks izrādījās vārtsargs. Pirmās trešdaļas pēdējās sekundēs divus labus metienus veica Aleksandrs Žirū un Robs Šremps, tomēr Kovaļs abus tos atvairīja.

Arī otrās trešdaļas sākumā cīņa bija līdzīga un nevienai komandai nepiederēja izteikts pārsvars, bet spēles 25.minūtē rīdzinieki palika mazākumā un arī šoreiz zaudēja vārtus, kad Jučeru ar precīzu metienu no zilās līnijas pārspēja Varlamovs. Tiesa, rīdzinieku vārtsargs bija nosegts un īsti neredzēja metiena brīdi. Trīs minūtes vēlāk iespēja realizēt skaitlisko vairākumu bija “Dinamo” komandai, taču laukuma saimnieki labi spēlēja aizsardzībā un neļāva pretiniekiem radīt bīstamas epizodes savu vārtu tuvumā.

Mača turpinājumā spēle kļuva nedaudz mierīgāka un visi metieni pārsvarā bija no tālienes, līdz ar to Jučeram un Kovaļam nebija problēmu tos atvairīt. Divas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām “Torpedo” komanda pieļāva kļūdu un par skaitliskā sastāva pārkāpumu palika mazākumā, taču Latvijas kluba spēlētāji vairākumā neizveidoja nevienu bīstamu metienu pa Kovaļa sargātajiem vārtiem, līdz ar to pēc divām trešdaļām rīdzinieki atradās iedzinējos ar 1:2.

Trešās trešdaļas pirmajās četrās minūtēs uz noraidīto soliņu pamīšus devās Arvīds Reķis un Mārtiņš Karsums, taču “Torpedo” hokejisti reālāko vārtu gūšanas iespēju izveidoja vien neilgi pirms otrā vairākuma beigām, kad no pašas vārtu priekšas labu metienu veica Artjoms Černovs, tomēr Jučers nospēlēja pārliecinoši un tvēra ripu.

Mirkli vēlāk divu minūšu noraidījumu izpelnījās Džonsons, taču pēc 35 sekundēm uz noraidīto soliņu devās arī Zainuļins un komandas spēlēja četri pret četri. Šādā situācijā daudz bīstamu momentu nebija, bet pēc tam, kad laukumā jau bija atgriezies Džonsons, rīdziniekiem izdevās panākt neizšķirtu – Daugaviņš nodemonstrēja labu individuālo meistarību un ar spēcīgu metienu neatstāja nekādas cerības “Torpedo” vārtsargam. Jāizceļ, ka šie Daugaviņam bija pirmie vārti KHL.

Tomēr “Dinamo” hokejistu prieki bija īsi, jo jau pēc 18 sekundēm “Torpedo” izmantoja rīdzinieku kļūdu laukuma vidusdaļā un aizslidoja ātrā pretuzbrukumā, kuru ar neatvairāmu metienu noslēdza Zainuļins, izvirzot mājiniekus vadībā ar 3:2.

Mača 49.minūtē Kovaļs, lai apturētu “Dinamo” uzbrukumu, tīšām izgrūda vārtus, par ko saņēma divas soda minūtes. Vairākumā rīdziniekiem bija pāris labas iespējas gūt vārtus, taču precīzu metienu veikt neļāva stabili spēlējošais “Torpedo” vārtsargs. Cīņas izskaņā “Dinamo” izmisīgi centās atspēlēties, minūti un 15 sekundes pirms pamatlaika beigām laukumā sūtot arī sesto spēlētāju, tomēr mājinieki pašaizliedzīgi aizsargājās un prata nosargāt minimālo pārsvaru, izcīnot uzvaru.

Zīmīgi, ka metienu attiecība šajā spēlē bija 46:28 Latvijas kluba labā.

Šajā cīņā salīdzinājumā ar iepriekšējo maču Rīgas “Dinamo” komandā Aleksandra Ņiživija vietā bija pieteikts Gunārs Skvorcovs, kurš spēli uzsāka vienā uzbrucēju trijniekā ar Kasparu Daugaviņu un Aleksandru Žirū.

Tikmēr “Torpedo” komandai diskvalifikācijas dēļ, kas tika saņemta par uzbrukumu tiesnesim, nevarēja palīdzēt uzbrucējs Vladimirs Galuzins, bet cits uzbrucējs Mets Elisons, kurš iepriekš spēlējis arī Rīgas “Dinamo” rindās, nevarēja spēlēt pagājušajā cīņā gūtas traumas dēļ.

Abas komandas tikās pagājušās sezonas Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā, kad pārāki ar 4-3 bija “Torpedo” hokejisti.

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar deviņiem punktiem deviņās spēlēs atkrita uz 11.vietu, bet “Torpedo” ar 12 punktiem septiņos mačos pakāpās uz astoto pozīciju.

Šī Latvijas klubam bija sezonas otrā izbraukuma sērija.

Kā ziņots, šīs sērijas pirmajā mačā Rīgas “Dinamo” pagājušās nedēļas ceturtdienā ar rezultātu 2:5 zaudēja Mitišču “Atlant”, bet svētdien ar 1:2 pēcspēles metienu sērijā piekāpās latviešu uzbrucēja Miķeļa Rēdliha pārstāvētajai Jaroslavļas “Lokomotiv” komandai.

Nākamās divas cīņas Rīgas “Dinamo” aizvadīs savā laukumā, pirmajā no tām piektdien spēkojoties ar Maskavas “Spartak”.