×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. jūlijs, 2015
Drukāt

Ar gājienu, diskusiju, aizlūgumu un koncertu Rīgā svinēs Lidijas Lasmanes 90.jubileju (14)

Foto- LETAFoto- LETA

Politiski represētā Lidija Lasmane-Doroņina

Nākamajā nedēļā Rīgā tiks rīkoti Latvijas neatkarības cīnītājas Lidijas Lasmanes 90.jubilejas sarīkojumi “Svinēt dzīvi kopā ar Dievu un Latviju”, aģentūru BNS informēja organizatori.

Jubilejas sarīkojumi sāksies otrdien, 28.jūlijā, plkst. 11.00 ar gājienu no Brīvības pieminekļa uz bijušo LPSR Valsts drošības komitejas ēku (Stūra māju). Organizatori norāda, ka gājiena atklāšanā pie Brīvības pieminekļa piedalīsies arī premjerministre Laimdota Straujuma. Gājiena laikā tiks nolikti arī ziedi pie piemiņas plāksnes Gunāram Astram.

Savukārt plkst. 12 Stūra mājas pagalmā notiks saruna Latvija un kolaboracionisms, kurā piedalīsies Ritvars Jansons, Iveta Šimkus, Dagmāra Beitnere – Le Galla, Skaidrīte Lasmane un Pāvils Brūveris. Pēc sarunas plkst. 14.00 paredzēts aizlūgums Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcā par Latvijas brīvības cīnītājiem, kuri palika Sibīrijā, Krievijas stepēs, cietumos un nometnēs.

Sarīkojumi noslēgsies plkst. 18.00 ar koncertu Latvijas Nacionālajās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Koncertu vadīs Elita Kļaviņa, uzstāsies Vestards Šimkus, Elīna Šimkus, kamerkoris Matejs, dzejnieki Knuts Skujenieks un Māra Zālīte.

Lidija Lasmane dzimusi 1925.gada 28.jūlijā Apriķu pagastā. PSRS režīma laikā Lasmane tika arestēta trīs reizes – 1946., 1970.un 1983.gadā. 1946.gadā – par nacionālo partizānu atbalstīšanu, 1970.gadā – par pretpadomju un reliģiskas literatūras izplatīšanu, bet 1983.gadā – par pretpadomju aģitāciju un propagandu. Kopumā apcietinājumā Lasmane pavadīja 14 gadus. 1987. gadā L.Lasmane atteicās no PSRS pilsonības.

No 1993.līdz 2000.gadam Lasmane strādāja Totalitārisma seku dokumentēšanas centrā un kopš 1990.gada darbojās misijas “Pakāpieni” akcijā Dzīvība. 1994.gadā Lasmane apbalvota ar V šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, taču, protestējot pret nekonsekvenci tā piešķiršanā, atdeva apbalvojumu atpakaļ Ordeņa domei.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Sirsnīgi sveicu!

 2. Anna-sirdsapziņas balsij Atbildēt

  Esmu dzimusi Staļina varas laikā un un mans darba mūžs pagāja “ļaunuma impērijas” laikā. Tāpēc piekrītu cienījamajai jubilārei,ka ir jāprot jebkuros apstākļos dzīvot skaisti,kaut vai tikai savā dvēselē,ja ārējie apstākļi to neļauj.
  Ja paši latvieši nebūtu tik varas un mantas alkatīgi,tad tāds “Saskaņas centrs” šodien nevaldītu Rīgā.
  Vajadzēja pavisam maz- pašvaldību vēlēšanās veidot vienu sarakstu,nevis saskaldīties pa tik daudziem.
  Nespējāt,jo tā pati varas alkatība padarīja jūs politiski tuvredzīgus, bet reizēm ir derīgi pamācīties arī no boļševikiem ,jo viņi uzvarēja Krievijā tāpēc,ka bija vienoti.Lūk tā !!!

 3. Lai laba veselība izcilajai latviešu tautas patriotei! Latviešu nesalauzīs!

 4. Paldies Lidijai Lasmanei-Doroņinai par drosmi un konsekvenci. Tas ir piemērs, kā cilvēks pat tādā režīmā nepiekopa dubultmorāli. Iedvesmojos, mācos, cenšos. Jau kādu laiku nemeloju pat sīkumos un izrādās tas ir vienkārši.

 5. Atkal kaads letinjsh gaanaas….beediigi. visu cienju varoniigajai sievietei….Latvijas varonei…..un stulbaam sprieshanaam sheit nav vietas.

 6. Paldies par drosmi un atklātību, un, ka dalāties savā dzīves pieredzē! Svētīgus un mīlestības pilnus turpmākos dzīves gadus!

 7. sirdsapziņas balss Atbildēt

  Lasmanes kundze tik plaši tiek atbalstīta TIKAI tādēļ, ka viņa labprāt slavē šodienas politiķus, pat nepieminot postu, kas nospiež latviešus. Kā noprotams, viņa tā rīkojas savas naivās dievticības dēļ. Tā afišā lasāms, ka viņas jubilejā dziedās kamerkoris “Matejs”, bet Mateja baptistu draudzes mācītājs A.Baštiks ir – partijas “Gods kalpot Rīgai”/Saskaņas centra valdē!!
  Arī Straumas gatavība piedalīties to apliecina. Visu citu padomju laika vajāto jubilejās, nevienu Vienotības politiķi, neatvilkt ne ar kādu spēku.
  Premjere kopā ar Lasmanes kundzi nolikšot ziedus arī pie G.Astras piemiņas plāksnes.
  Tā tiek nojauktas arī pēdējās morālās atbildības robežas, kas vēl bija palikušas.

  • Domā, pirms raksti!

   • “sirdsapz.balsij” – jā, ne tik sen L.Lasmane-Doroņina runāja Okup.muzejā, ļoti pateicās šodienas varai, kāds miers esot, cik laba dzīve… Man palika neomulīgi… Ļoti žēl, ka gan trimda, gan brīvības cīnītāji vairs neredz, kā šodien latvieši izmisumā spiesti aizbraukt, lauki izmirst, ražošana sarūk, korupcija visos līmeņos milzīga. Kas tad mūsu tautu aizstāvēs šodien? Mēs tik dziedam, dejojam un svinam jubilejas…

 8. Kundze pilnīgi pareizi darīja, ka atteicās no šī ordeņa, kuru esošā vara dāļā pa labi un pa kreisi bijušajiem
  komunistiem. Zinu kādu, kas pēc saviem uzskatiem ir pārliecināts komunists, bet tagad veikli apsviedis kažoku un arī ir saņēmis šo ordeni. Tas tikai devalvē šī Latvijas apbalvojuma jēgu un vērtību.

 9. nekonsekvence V šķiras Triju Zvaigžņu ordeņa piešķiršanā laikam bija tā, ka tādu pašu piešķira viņas КГБ kurātōram.

 10. Visu cieņu Latvijas sirdsapziņai!
  Svētīgu mūža novakari!
  Dziļā cieņā un pateicībā!

Draugiem Facebook Twitter Google+