Mobilā versija
+2.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
17. jūnijs, 2016
Drukāt

Ar Galā koncertu noslēgsies Baltijas baleta konkurss

7ElzaPuantes

Šovakar plkst.19 ar Galā koncertu Latvijas Nacionālajā operā noslēgsies trešais starptautiskais Baltijas baleta konkurss, aģentūru LETA informēja Latvijas Baleta un dejas ģildes valdes priekšsēdētāja Regīna Kaupuža.

Galā koncertā uzstāsies konkursa uzvarētāji, kā arī izcili viesi – Berlīnes Valsts operas baleta solisti Lisa Broikere un Uljans Tapors, Drēzdenes “Semperoper” baleta solisti Kortnija Ričardsone un Fabiens Forangers un Vīnes Valsts operas baleta dejotājs Deniss Čerevičko, kā arī citi viesi.

Jau ziņots, ka šonedēļ Dailes teātrī divas dienas norisinājās trešais starptautiskais Baltijas baleta konkurss, kurā piedalījās 70 profesionālo klasiskā baleta skolu audzēkņi un klasiskā baleta dejotāji trijās vecuma grupās – no 12 līdz 14 gadiem, no 15 līdz 18 gadiem un no 19 līdz 26 gadiem. Konkursa dalībnieki bija no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas, Krievijas, Vācijas, Rumānijas, Bulgārijas, Serbijas, Japānas, Korejas, Grieķijas, Kazahstānas, Kirgizstānas un Gruzijas.

Konkursa dalībniekus vērtēja starptautiska profesionāla žūrijas, kuras priekšsēdētājs bija Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.
Konkursa uzvarētāji saņems naudas balvas, kā arī stažēšanās iespējas Berlīnes Valsts baletskolā, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā, Krievu klasiskā baleta intensīvajos vasaras kursos Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā.

Pievienot komentāru

Diskusiju mutuļos dzims jaunas dejasSakarsušajā gaisotnē ap Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētku Deju lieluzveduma repertuāru un dejotāju ietērpu būtiski ir emociju un pretrunīgās argumentācijas jūrā nepazaudēt deju kuģa stūri – skaidru skatu uz nozares šodienu un perspektīvu.
Draugiem Facebook Twitter Google+