×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
29. oktobris, 2014
Drukāt

Ar īpašu kalkulatoru mērīs piesārņojuma ietekmi uz Baltijas jūru

Foto: LETAFoto: LETA

Viļņi Baltijas jūrā.

Pasaules dabas fonds (PDF) kopā ar partneriem – Valsts izglītības satura centru, Lietuvas un Igaunijas dabas fondu, kā arī MTT – zinātnisko institūtu Somijā, uzsācis īstenot “Nordplus Horizontal” atbalstītu projektu – interaktīva rīka “Es varu apturēt eitrofikāciju!” izstrādi.

Kā informē PDF pārstāvji, saskaņā ar pētījuma datiem Baltijas jūras stāvoklis joprojām ir kritisks un aptuveni sestā daļa jūras mirst. Tā ir milzīga jūras teritorija, kur skābekļa trūkuma dēļ praktiski nav iespējama dzīvība. HELCOM dati liecina, ka jūrā ieplūst pārāk daudz organiskā piesārņojuma, kas izraisa jūras aizaugšanu jeb eitrofikāciju.

“Baltijas jūras eitrofikācija ir sarežģīta problēma, ko iespējams risināt tikai sadarbojoties – valstīm, sektoriem un dažādajām nozarēm, kas saimnieko Baltijas jūrā. Tāpat būtiski ir nodrošināt inovatīvus instrumentus un veicināt formālo un neformālo izglītību par jūras vidi un tās saistību ar reģiona labklājību,” norāda PDF Baltijas jūras programmas vadītājs Ingus Purgalis.

Sadarbojoties Baltijas un Ziemeļvalstīm, projekta īstenošanas laikā paredzēts radīt inovatīvu un interaktīvu mācību līdzekli, kas aprēķinās un demonstrēs katra individuālo ietekmi uz Baltijas jūras ekosistēmu. Plānots, ka kalkulators tiks izstrādāts līdz 2015. gada maijam, kad Rīgā sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru tiks rīkots seminārs, kura laikā tiks prezentēts jaunais mācību līdzeklis.

Ideja par tiešsaistes mācību līdzekli “Es varu apturēt eitrofikāciju” radās, meklējot risinājumus vienai no nopietnākajām problēmām Baltijas jūrā – eitrofikācijai. Vadošais projekta partneris PDF Latvijā ar šo problēmu strādā vairāk nekā septiņus gadus.

Iniciatīva “Es varu apturēt eitrofikāciju!” saņēmusi līdzfinansējumu no “Nordplus Horizontal”.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +10.6
Alūksne +5.9
Daugavpils +9.9
Saldus +8
Liepāja +6.7
Jelgava +8
Ventspils +7.2
Limbaži +6
Madona +8
Rēzekne +7
Draugiem Facebook Twitter Google+