×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2012
Drukāt

Ar ko pulēt novusa galdu? (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Esam kaislīgi novusa spēlētāji, taču vairs nevaram nopirkt šai spēlei nepieciešamo borskābes pulveri, ar ko nopulēt galda virsmu. Varbūt to var aizvietot ar kādu citu vielu? 
Voldemārs Vecpiebalgas pansionātā

 

Borskābes pulveri mēdz izmantot novusa galda koka virsmas pulēšanai, lai vieglāk slīdētu kauliņi. Līdz šim to nelielos iepakojumos varēja nopirkt gan saimniecības preču veikalos, gan aptiekās. Līdz ar jaunās Eiropas Komisijas regulas stāšanos spēkā borskābe ir klasificēta kā veselībai bīstama toksiska viela ar negatīvu ietekmi uz cilvēka organismu. Tāpēc to aptiekās vairs netirgo. Ja borskābes kā vielas vai ķīmiska maisījuma sastāvdaļas koncentrācija ir 5,5% un vairāk, to pārdod tikai profesionālajiem lietotājiem, piemēram, ķīmijas uzņēmumiem, kuri to izmanto citu ķīmisku maisījumu ražošanā.

Latvijas Novusa federācijas prezidenta vietnieks Ēriks Celmiņš gan ir dzirdējis, ka atsevišķās ķīmisko vielu vairumtirdzniecības bāzēs joprojām pārdod borskābes pulveri. To ievedot no Turcijas. ”Lai gan internetā pavīd ieteikumi borskābes vietā izmantot kartupeļu cieti vai talku, tomēr novusa entuziastiem tie nešķiet piemēroti,” skaidro Ē. Celmiņš.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tā arī uz jautājumu neatbildējāt 🙁

Draugiem Facebook Twitter Google+